LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Dip Rilif (Ibuprofen + Menthol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dip Rilif (OTC) żel 50 mg + 30 mg/g 1 tuba 50 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,90 Cena 100% (zł): 18,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Dip Rilif (OTC) żel 50 mg + 30 mg/g 1 tuba 100 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,90 Cena 100% (zł): 25,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Skład

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

Wskazania

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago, bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł, kontuzji sportowych.

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
    Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu. Po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce, jeśli nie są leczone preparatem. Nie stosować pod opatrunkami okluzyjnymi.
  • Dzieci
    Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ciąża i karmienie piersią

Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania preparatu kobietom w ciąży. Ibuprofen przenika do mleka matki w stosunkowo małym stężeniu i raczej nie powoduje objawów niepożądanych u niemowląt karmionych piersią.

Działania niepożądane

Najczęściej: podrażnienie i zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd, pieczenie, pokrzywka, oparzenia w miejscu stosowania; bóle brzucha, niestrawność; reakcje nadwrażliwości.

Uwagi

Unikać kontaktu ze skórą uszkodzoną lub zmienioną zapalnie. Nie stosować preparatu na i w okolicach błon śluzowych oraz w okolicach oczu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama





banerbaner