LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Duexon Pro (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Duexon Pro (Rp) proszek do inhalacji podzielony 100 µg + 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
71,85
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Duexon Pro (Rp) proszek do inhalacji podzielony 250 µg + 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
12,29
0,00
Cena
100% (zł):
87,41
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Duexon Pro (Rp) proszek do inhalacji podzielony 500 µg + 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
13,18
0,00
Cena
100% (zł):
103,97
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Duexon Pro

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Duexon Pro?

Lek Duexon Pro występuje w postaci proszku do inhalacji w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Duexon Pro 100 + 50
  Pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczenie dawki (dawka opuszczająca ustnik) 92 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 47 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). Stanowi to odpowiednik dawki podzielonej 100 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
 • Duexon Pro 250 + 50
  Pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczenie dawki (dawka opuszczająca ustnik) 229 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 45 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). Stanowi to odpowiednik dawki podzielonej 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
 • Duexon Pro 500 + 50
  Pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczenie dawki (dawka opuszczająca ustnik) 432 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 43 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). Stanowi to odpowiednik dawki podzielonej 500 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Duexon Pro?

Lek Duexon Pro zawiera dwie substancje czynne: propionian flutykazonu i salmeterol. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc. Salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Duexon Pro?

Lek Duexon Pro jest stosowany w celu zapobiegania zaburzeniom w oddychaniu występującym w astmie lub w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc - POChP (w tej chorobie jest stosowany lek Duexon Pro 500 + 50). W celu zapewnienia prawidłowej kontroli astmy lub POChP lek musi być stosowany każdego dnia, nawet gdy objawy choroby nie występują.

Jak stosować Duexon Pro?

Lekarz przepisze odpowiednią dawkę leku Duexon Pro dla każdego pacjenta w zależności od ciężkości choroby. Lekarz będzie kontrolował dawkowanie leku przez cały okres leczenia. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku przepisanej przez lekarza. Nie należy także samodzielnie przerywać leczenia ze względu na ryzyko nasilenia objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, regularnie każdego dnia. Aparat do inhalacji zawiera blistry z propionianem flutykazonu i salmeterolem w postaci proszku. Należy ściśle przestrzegać zaleceń podanych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta muszą przeszkolić pacjenta w zakresie korzystania z inhalatora; w razie jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się tych osób. Po każdej wykonanej inhalacji leku należy wypłukać usta wodą i (lub) umyć zęby, aby zapobiec wystąpieniu chrypki i pleśniawek jamy ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Duexon Pro?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć następną dawkę o ustalonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Duexon Pro nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu lub salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Duexon Pro nie należy stosować w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Duexon Pro?

Przed zleceniem leczenia lekiem Duexon Pro lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz przedstawi zasady leczenia i ustali terminy wizyt kontrolnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli mimo stosowania leku nastąpi nasilenie objawów lub pogorszenie kontroli choroby, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Duexon Pro nie należy stosować do opanowywania nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych. Jeżeli wystąpi taki napad, konieczne jest doraźne zastosowanie szybko działającego leku rozszerzającego oskrzela, takiego jak salbutamol. Z tego powodu pacjent powinien zawsze mieć przy sobie taki lek. Jeśli podczas leczenia tym lekiem wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Duexon Pro z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Duexon Pro w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowanie leku Duexon Pro podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Duexon Pro?

Działania niepożądane występujące w trakcie leczenia lekiem Duexon Pro, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia objawów niepożądanych, lekarz przepisze najmniejszą dawkę leku Duexon Pro zapewniającą kontrolę astmy lub POChP. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Duexon Pro i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta pojawią się objawy reakcji alergicznej, w tym nagłe trudności z oddychaniem bezpośrednio po zastosowaniu leku, nasilenie się świszczącego oddechu, kaszel lub duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, swędzenie i wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Duexon Pro?

W razie przypadkowego zastosowania dawki leku większej niż zalecana, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Duexon Pro wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Duexon Pro wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Duexon Pro?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Duexon Pro - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem