LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

DuoPlavin (Clopidogrel + Acetylsalicylic acid)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
DuoPlavin (Rp) tabletki powlekane 75 mg + 75 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
87,00
Cena
100% (zł):
87,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

DuoPlavin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sanofi Winthrop Industrie

Co zawiera lek DuoPlavin?

Lek DuoPlavin to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 75 mg klopidogrelu (w postaci wodorosiarczanu) i 75 mg kwasu acetylosalicylowego. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją pewnych cukrów powinni porozumieć się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku. Lek zawiera olej rycynowy uwodorniony, co może powodować niestrawność lub biegunkę.

Jak działa lek DuoPlavin?

Lek DuoPlavin zawiera klopidogrel i kwas acetylosalicylowy i należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpłytkowymi, które zapobiegają powstawaniu zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek DuoPlavin?

Lek DuoPlavin jest stosowany w zapobieganiu zakrzepom krwi u osób dorosłych, które przyjmują już oddzielnie klopidogrel i kwas acetylosalicylowy:
- z ostrym zespołem wieńcowym (z niestabilną dławicą piersiową lub zawałem mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST);
- z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST.

Jak stosować lek DuoPlavin?

Dawkowanie leku określa lekarz w zależności od rodzaju choroby. Lek należy stosować tak długo jak to zalecił lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze; można go przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletkę należy popić szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku DuoPlavin?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku przed upływem 12 godzin od przewidzianego czasu jej przyjęcia, powinien jak najszybciej przyjąć pominiętą dawkę i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku po upływie 12 godzin od przewidzianego czasu jej przyjęcia, powinien przyjąć następną pojedynczą dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki.

Kiedy lek DuoPlavin nie może być stosowany?

Leku DuoPlavin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (klopidogrel i kwas acetylosalicylowy), na inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u pacjentów z chorobami, w przebiegu których może dochodzić do krwawienia, takimi jak wrzód żołądka lub krwotok mózgowy; u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Nie należy go stosować, jeśli pacjenta występuje jednocześnie astma oskrzelowa, zapalenie śluzówki nosa lub polipy nosa. Leku DuoPlavin nie wolno stosować w ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży.
Lek DuoPlavin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku DuoPlavin?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku DuoPlavin, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarz dawki leku. Należy zgłosić się do lekarza, pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta planowany jest zabieg chirurgiczny (w tym stomatologiczny).

Jak stosować lek DuoPlavin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety. Niektóre inne leki mogą wpływać na działanie leku DuoPlavin i odwrotnie.

Czy można stosować lek DuoPlavin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku DuoPlavin nie wolno stosować u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży. Lekarz podejmie decyzję, czy lek DuoPlavin może być zastosowany u kobiet w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku DuoPlavin, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku DuoPlavin?

W trakcie stosowania leku DuoPlavin mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działanie niepożądane tego leku to krwawienie (krwiak, krwawienie z nosa, krwawienie w żołądku lub jelitach, siniak, krew w moczu). Inne częste działania niepożądane to biegunka, bóle brzucha, niestrawność lub zgaga. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku DuoPlavin?

W sytuacji zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym, ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia.

Czy lek DuoPlavin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek DuoPlavin nie powinien wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek DuoPlavin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

DuoPlavin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem