LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Duphagol (Moxalole) (Macrogol + Sodium chloride isotonic + Potassium chloride + Sodium bicarbonate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Duphagol (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 20 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,00
Cena
100% (zł):
29,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Duphagol (Moxalole)

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Viatris Healthcare Ltd.

Co zawiera Duphagol?

Lek Duphagol występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się roztwór doustny, i jest dostępny bez recepty.
1 saszetka zawiera: 13,125 g makrogolu 3350, 350,7 mg chlorku sodu, 46,6 mg chlorku potasu i 178,5 mg wodorowęglanu sodu.

Jak działa Duphagol?

Lek Duphagol zawiera makrogol 3350, który zwiększa objętość masy kałowej poprzez zatrzymanie wody w jelicie, co prowadzi do normalizacji perystaltyk jelit. Sole zawarte w leku wspomagają utrzymanie prawidłowych stężeń elektrolitów i wody w organizmie.

Kiedy stosować Duphagol?

Lek Duphagol jest stosowany w leczeniu przewlekłego zaparcia. Po konsultacji z lekarzem, lek Duphagol może być także stosowany w przypadku ciężkiego zaparcia, nazywanego zaparciem spastycznym lub zaklinowaniem stolca.

Jak stosować Duphagol?

Lek należy stosować zgodnie z informacją zamieszczoną w ulotce dla pacjenta albo według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli
  Dawkowanie leku Duphagol w przypadku zaparcia
  Zalecana dawka to 1 do 3 saszetek na dobę w podzielonych dawkach. Zazwyczaj stosowana dawka u większości pacjentów to 1-2 saszetki na dobę. W zależności od indywidualnej reakcji na lek może być konieczne zastosowanie 3 saszetek na dobę. Dawka zależy od ciężkości zaparcia. Można ją zmniejszyć po kilku dniach stosowania do najmniejszej dawki skutecznej. Normalny czas trwania leczenia wynosi 2 tygodnie. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią po 2 tygodniach. Zawartość saszetki należy wsypać do połowy szklanki wody (około 125 ml), mieszać do momentu rozpuszczenia proszku i wypić przygotowany roztwór. Można dodać sok lub syrop owocowy do smaku tuż przed wypiciem leku.
  Dawkowanie leku Duphagol w przypadku zaklinowania stolca
  Zalecana dawka to 8 saszetek na dobę. Zawartość tych saszetek należy spożyć w ciągu 6 godzin każdego dnia przez okres do 3 dni, jeśli będzie taka potrzeba. Leczenie w przypadku zaklinowania stolca nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. W tym przypadku zawartość 8 saszetek można rozpuścić w 1 litrze wody, a po rozpuszczeniu roztwór należy przechowywać w lodówce.
 • Dzieci
  Leku Duphagol nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi

W leczeniu zaklinowanego stolca dawkę należy podzielić w taki sposób, aby nie przyjmować więcej niż 2 saszetki leku Duphagol w ciągu godziny.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie ma potrzeby modyfikowania dawki leku zarówno w przypadku leczenia zaparcia, jak i leczenia zaklinowania stolca.

Kiedy Duphagol nie może być stosowany?

Leku Duphagol nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje zawarte w leku. Leku Duphagol nie należy stosować, jeśli u pacjenta występują: niedrożność lub perforacja jelita, ciężkie zapalne stany chorobowe jelit (takie jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Crohna lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Duphagol?

Jeśli po upływie 2 tygodni od wystąpienia zaparcia objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli lek jest stosowany w leczeniu ciężkiego zaparcia (tak zwanego zaparcia spastycznego lub zaklinowania stolca), należy postępować zgodnie z zaleceniem lekarza.
W czasie przyjmowania leku Duphagol należy kontynuować przyjmowanie dużej ilości płynów, a płyn przyjmowany razem z lekiem Duphagol nie może zastąpić regularnego przyjmowania płynów. Jeśli u pacjenta wystąpią działania niepożądane, takie jak obrzęk, duszność, zmęczenie, odwodnienie lub zaburzenia pracy serca, należy przerwać przyjmowanie leku Duphagol i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Duphagol nie należy stosować przez dłuższy czas, chyba że tak zaleci lekarz, np. jeśli pacjent stosuje leki mogące powodować zaparcia lub w przypadku choroby wywołującej zaparcia, np. choroba Parkinsona lub stwardnienie rozsiane.

Jak stosować Duphagol z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Lek Duphagol może przejściowo wpływać na wchłanianie innych jednocześnie stosowanych leków.

Czy można stosować Duphagol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Duphagol może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Duphagol?

Podczas stosowania leku bardzo często mogą wystąpić bóle i skurcze żołądka, biegunka, wymioty, nudności, burczenie w brzuchu i wzdęcia. Często: świąd, ból głowy oraz obrzęk rąk, stóp lub kostek. Niezbyt często: wysypka na skórze, niestrawność i rozdęcie brzucha. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (takie jak odczyny skórne i katar), zaburzenia elektrolitowe (głównie zaburzenia stężenia potasu we krwi), uczucie dyskomfortu w okolicy odbytu.
Należy przerwać przyjmowanie leku Duphagol i jak najszybciej udać się po pomoc lekarską, jeśli wystąpią objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak trudności z oddychaniem, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Duphagol?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku może wystąpić nasilona biegunka lub wymioty. W takiej sytuacji należy przerwać stosowanie leku, a po ustąpieniu objawów można kontynuować leczenie, stosując zmniejszoną dawkę. W razie obaw, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Duphagol wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Duphagol nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Duphagol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przez wilgocią. Przygotowany roztwór doustny należy przechowywać w lodówce (2-8˚C), a po upływie 6 godzin niezużyty roztwór należy wyrzucić.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Duphagol (Moxalole) - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Duphagol (Moxalole) - powiązane artykuły

Postępowanie należy zacząć od leków działających najłagodniej. Zobacz produkty na zaparcia dostępne bez recepty mogą być lekami lub wyrobami medycznymi.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem