LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dymista (Azelastine + Fluticasone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dymista (Rp) aerozol do nosa, zawiesina 137 µg + 50 µg/dawkę donosową 1 but. 23 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
78,00
Cena
100% (zł):
78,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dymista

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Viatris Healthcare Ltd.

Co zawiera Dymista?

Lek Dymista występuje w postaci aerozolu do nosa i jest dostępny na receptę.
1 naciśnięcie dozownika uwalnia 137 mikrogramów chlorowodorku azelastyny i 50 mikrogramów propionianu flutykazonu. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy - może powodować podrażnienie śluzówki nosa i skurcz oskrzeli.

Jak działa Dymista?

Lek Dymista zawiera dwie substancje czynne: azelastynę i flutykazon. Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym, zmniejszającym objawy alergicznego nieżytu nosa. Flutykazon należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami, które zmniejszają stan zapalny.

Kiedy stosować lek Dymista?

Lek Dymista jest stosowany w celu złagodzenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli stosowanie innych podawanych donosowo preparatów zawierających tylko lek przeciwhistaminowy lub kortykosteroid uważa się za niewystarczające. Lek Dymista łagodzi objawy alergii, takie jak: wyciek z nosa, kichanie, swędzenie i zatkanie nosa.

Jak stosować lek Dymista?

Dawkowanie leku Dymista, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Przed zastosowaniem leku Dymista należy oczyścić nos. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Dymista?

Jeśli pacjent zapomni zastosować lek, należy to zrobić jak najszybciej, a następnie zastosować kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Dymista nie może być stosowany?

Leku Dymista nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (azelastynę i flutykazon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Dymista nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Dymista?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Dymista lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz poinformuje o zaleceniach związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej dawki. Należy poradzić się lekarza w przypadku utrzymywania się objawów. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia. Należy unikać kontaktu leku z oczami.

Jak stosować lek Dymista z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Dymista w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Dymista u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Dymista?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Dymista, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Dymista?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego doustnego wypicia leku (szczególnie przez dziecko) należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Czy Dymista wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Dymista wywiera niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn. Bardzo rzadko występuje uczucie zmęczenia i zawroty głowy, które mogą być spowodowane samą chorobą lub stosowaniem leku Dymista - w takich przypadkach nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Należy wziąć pod uwagę, że picie alkoholu może nasilić takie działanie.

Jak przechowywać lek Dymista?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek można stosować przez 6 miesięcy od pierwszego otwarcia aerozolu do nosa.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Dymista - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem