LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ebilfumin (Oseltamivir)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ebilfumin (Rp) kapsułki twarde 30 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
44,00
Cena
100% (zł):
44,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ebilfumin (Rp) kapsułki twarde 45 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
49,00
Cena
100% (zł):
49,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ebilfumin (Rp) kapsułki twarde 75 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
54,00
Cena
100% (zł):
54,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ebilfumin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Actavis Group PTC ehf.

Co zawiera Ebilfumin?

Lek Ebilfumin występuje w postaci kapsułek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 30 mg, 45 mg lub 75 mg oseltamiwiru.

Jak działa Ebilfumin?

Oseltamiwir należy do grupy leków zwanych inhibitorami neuraminidazy, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa grypy w organizmie. Pomagają złagodzić objawy lub zapobiec ich wystąpieniu w przypadku zakażenia wirusem grypy.

Kiedy stosować Ebilfumin?

Lek Ebilfumin jest stosowany u osób dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt (w tym noworodków urodzonych w terminie) do leczenia grypy, gdy wystąpią objawy grypy i kiedy wiadomo, że wirus grypy krąży w lokalnym środowisku.
W indywidualnych sytuacjach lek Ebilfumin jest również stosowany u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 1 roku w celu zapobiegania grypie, jeśli na przykład pacjent miał kontakt z osobą chorą na grypę.
W wyjątkowych sytuacjach lek Ebilfumin może być przepisany przez lekarza osobom dorosłym, młodzieży, dzieciom i niemowlętom (w tym noworodkom urodzonym w terminie) w celu zapobiegania grypie, na przykład gdy szczepionka na dany sezon nie zapewnia wystarczającej ochrony i gdy panuje pandemia grypy.

Jak stosować Ebilfumin?

Dawkowanie leku Ebilfumin dla poszczególnych grup pacjentów, sposób jego przyjmowania oraz czas stosowania ustala lekarz. Zawsze należy ukończyć leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Sposób podawania

Kapsułki należy popijać wodą; nie wolno ich łamać ani rozgryzać. Lek Ebilfumin można przyjmować z posiłkiem lub bez niego, jednak przyjmowanie leku z posiłkiem zmniejsza ryzyko wystąpienia nudności lub wymiotów.
Osoby, które mają problem z połykaniem kapsułek, mogą przyjmować odpowiednie dawki leku w postaci zawiesiny przygotowanej z kapsułek leku Ebilfumin. Zastosowanie zawiesiny jest także wskazane, gdy potrzebne są mniejsze dawki leku niż zawarte w dostępnych kapsułkach, np. u bardzo małych dzieci. Najlepiej żeby zawiesina była przygotowana przez fachowy personel w aptece. Jeśli jednak przygotowanie leku w postaci płynnej w aptece nie jest możliwe, pacjent może przygotować zawiesinę leku Ebilfumin z dostępnych kapsułek w domu. Lekarz przepisze odpowiednią do wieku pacjenta dawkę leku w postaci kapsułek, z których dalej zostanie przygotowana zawiesina doustna. Od wielkości dawki będzie zależał sposób przygotowania zawiesiny doustnej - należy ją przygotowywać zgodnie z odpowiednim zestawem instrukcji zawartym w ulotce dołączonej do opakowania leku Ebilfumin.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ebilfumin?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej kapsułki leku.

Kiedy Ebilfumin nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (oseltamiwir) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ebilfumin?

Ebilfumin nie jest szczepionką przeciw grypie lecz służy do leczenia zakażenia lub zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa grypy. Jeśli objawy grypy nasilają się mimo przyjmowania leku Ebilfumin lub nadal utrzymuje się gorączka, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli podczas leczenia lekiem Ebilfumin pojawią się zmiany w zachowaniu lub nastroju (szczególnie u dzieci i młodzieży), należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza, gdyż mogą to być objawy rzadkich, ale poważnych działań niepożądanych.

Jak stosować Ebilfumin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ebilfumin w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Ebilfumin u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ebilfumin?

Działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Ebilfumin są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ebilfumin?

W razie przyjęcia większej niż zalecana ilości kapsułek należy przerwać przyjmowanie leku i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy zachować szczególną ostrożność podczas przygotowywania płynnej postaci leku Ebilfumin dla dzieci aby uniknąć przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko.

Czy Ebilfumin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ebilfumin nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Ebilfumin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ebilfumin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem