LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Egiramlon (Ramipril + Amlodipine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Egiramlon (Rp) kapsułki twarde 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,16
0,00
Cena
100% (zł):
9,23
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egiramlon (Rp) kapsułki twarde 5 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
5,36
0,00
Cena
100% (zł):
17,49
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egiramlon (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,16
0,00
Cena
100% (zł):
9,23
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egiramlon (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
5,36
0,00
Cena
100% (zł):
17,49
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Egiramlon

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Proterapia Sp. z o.o.

Co zawiera Egiramlon?

Lek Egiramlon występuje w postaci kapsułek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Egiramlon 5 mg + 5 mg
  1 kapsułka zawiera 5 mg ramiprylu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Egiramlon 5 mg + 10 mg
  1 kapsułka zawiera 5 mg ramiprylu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Egiramlon 10 mg + 5 mg
  1 kapsułka zawiera 10 mg ramiprylu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Egiramlon 10 mg + 10 mg
  1 kapsułka zawiera 10 mg ramiprylu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  Lek zawiera barwniki - czerwień Allura, azorubinę lub karmoizynę - które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Jak działa Egiramlon?

Lek Egiramlon zawiera dwie substancje czynne: ramipryl i amlodypinę. Ramipryl należy do leków z grupy inhibitorów ACE. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Egiramlon?

Lek Egiramlon jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których ciśnienie tętnicze jest odpowiednio kontrolowane po stosowaniu jednocześnie pojedynczych leków zawierających te same substancje czynne w takich dawkach jak w leku Egiramlon.
Zamiast przyjmować ramipryl i amlodypinę w oddzielnych kapsułkach, pacjent może stosować 1 kapsułkę leku Egiramlon, która zawiera te dwie substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować Egiramlon?

Dawkę leku Egiramlon dla każdego pacjenta i długość leczenia określa lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia lekiem Egiramlon.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, przed lub po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem; nie należy ich kruszyć ani żuć. Nie wolno przyjmować leku Egiramlon z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Egiramlon?

Ważne jest przyjmowanie leku Egiramlon regularnie każdego dnia. W razie pominięcia dawki leku Egiramlon, należy przyjąć następną dawkę o stałej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Egiramlon nie może być stosowany?

Leku Egiramlon nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (ramipryl lub amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na inne leki z grupy inhibitorów ACE lub antagonistów wapnia. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitorów ACE (do których należy ramipryl) u pacjenta wystąpiły takie objawy jak: świszczący oddech, obrzęk twarzy, języka lub gardła, swędzenie lub nasilona wysypka skórna.
Lek Egiramlon nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Egiramlon?

Przed przepisaniem leku Egiramlon lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz ustali częstotliwość kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpi obrzęk twarzy, warg lub gardła, który może powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy), należy przerwać przyjmowanie leku Egiramlon i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia lekarz zaleci regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. O przyjmowaniu leku Egiramlon należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących sytuacjach: planowane podanie znieczulenia; planowana dializoterapia lub innego typu filtracja krwi; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os. Podczas przyjmowania leku Egiramlon należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Egiramlon z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Egiramlon z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Egiramlon nie należy spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one prowadzić do zwiększenia stężenia we krwi substancji czynnej - amlodypiny, co może powodować nieprzewidziane nasilenie działania leku Egiramlon (działania obniżającego ciśnienie tętnicze).

Czy można stosować Egiramlon w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Egiramlon w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ jego stosowanie w tym okresie może zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Egiramlon, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie należy przyjmować leku Egiramlon w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Egiramlon?

Działania niepożądane, które może powodować lek Egiramlon, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Egiramlon i natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: obrzęk twarzy, warg lub gardła utrudniający połykanie lub oddychanie; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, powstawanie pęcherzy, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (objawy zespołu Stevensa-Johnsona, toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka lub rumienia wielopostaciowego); przyspieszona akcja serca, nierówne lub mocne bicie serca, ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej (mogą to być objawy zawału serca); duszność lub kaszel (mogą to być objawy choroby płuc); łatwe powstawanie siniaków, dłuższy niż zwykle czas krwawienia; silny ból w nadbrzuszu (może to być objaw zapalenia trzustki); utrata apetytu, ból żołądka, nudności, zażółcenie skóry lub oczu (mogą to być objawy zaburzeń wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Egiramlon?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Egiramlon wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Egiramlon może powodować nudności, zawroty głowy, ból głowy lub zmęczenie - jeśli w trakcie stosowania leku wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Egiramlon?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Egiramlon - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem