LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Egzysta (Pregabalin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Egzysta (Rp) kapsułki twarde 75 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,65
Cena
100% (zł):
13,65
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egzysta (Rp) kapsułki twarde 75 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,75
Cena
100% (zł):
24,75
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egzysta (Rp) kapsułki twarde 150 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,05
Cena
100% (zł):
22,05
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egzysta (Rp) kapsułki twarde 150 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
31,45
Cena
100% (zł):
31,45
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egzysta (Rp) kapsułki twarde 300 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,35
Cena
100% (zł):
19,35
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Egzysta (Rp) kapsułki twarde 300 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
57,70
Cena
100% (zł):
57,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Egzysta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Egzysta?

Lek Egzysta występuje w postaci kapsułek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 75 mg, 150 mg lub 300 mg pregabaliny. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Egzysta?

Pregabalina należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych.

Kiedy stosować lek Egzysta?

Lek Egzysta jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- obwodowego i ośrodkowego bólu neuropatycznego (jest to ból spowodowany uszkodzeniem nerwów);
- określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione); lek Egzysta powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia i nie powinien być stosowany jako jedyny lek ale zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi;
- uogólnionych zaburzeń lękowych.

Jak stosować lek Egzysta?

Lekarz ustala dawkę leku Egzysta dla każdego pacjenta oraz długość leczenia. Leczenie można przerwać tylko na polecenie lekarza, konieczne będzie stopniowe zmniejszanie dawki leku. Po przerwaniu leczenia lekiem Egzysta mogą wystąpić pewne działania niepożądane, które mogą być częstsze lub bardziej dotkliwe, jeżeli pacjent przyjmował lek przez dłuższy czas.

Sposób podawania

Lek może być stosowany razem z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości i popić wodą. Lekarz poinformuje pacjenta, jak często w ciągu doby lek Egzysta będzie przyjmowany. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na dobę, należy go stosować rano, w południe i wieczorem o stałej porze każdego dnia.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Egzysta?

Skuteczne leczenie zapewnia regularne przyjmowanie leku Egzysta o tych samych porach dnia. W sytuacji pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej, chyba że zbliża się godzina przyjęcia kolejnej dawki; w takiej sytuacji należy kontynuować leczenie według ustalonego schematu. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Egzysta nie może być stosowany?

Leku Egzysta nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pregabalinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Egzysta nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Egzysta?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Egzysta lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad. Po przeanalizowaniu przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku, lekarz rozpocznie leczenie i określi harmonogram kontroli objawów choroby i skuteczności leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać dawki przepisanej przez lekarza. Pacjent uzależniony oraz nadużywający alkoholu lub leków w przeszłości, powinien poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia wystąpią drgawki. Lekarz może zalecić inny schemat dawkowania leku, jeśli u pacjenta występują zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia oddychania, zaburzenia czynności nerek lub gdy pacjent jest w wieku powyżej 65 lat. Podczas przyjmowania leku Egzysta nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Egzysta z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Egzysta w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Egzysta nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz podejmie inną decyzję. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w czasie przyjmowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Egzysta?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Egzysta są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie pojawienia się obrzęku twarzy lub języka, zaczerwienienia skóry z towarzyszącymi pęcherzykami lub złuszczaniem, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Egzysta?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Egzysta wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Egzysta u pacjenta mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy, senność i osłabiona koncentracja - nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności aż do momentu określenia wpływu tego leku na zdolność wykonywania tych czynności.

Jak przechowywać lek Egzysta?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Egzysta - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem