LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Eleber (Cabazitaxel)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Eleber (Rpz) koncentrat i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do infuzji 60 mg/1,5 ml 1 fiolka 1,5 ml + 1 fiolka 4,5 ml rozp. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Wtorek, 18 kwietnia 2023

Nowa lista refundacyjna - nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 maja 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 maja 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »

Eleber

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera lek Eleber?

Lek Eleber to lek na receptę dostępny w postaci koncentratu i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do infuzji.
1 ml koncentratu zawiera 40 mg kabazytakselu. 1 fiolka zawiera 60 mg kabazytakselu. Lek zawiera niewielką ilość etanolu w każdej fiolce z rozpuszczalnikiem.

Jak działa lek Eleber?

Kabazytaksel jest lekiem przeciwnowotworowym, należącym do grupy leków nazywanych taksanami.

Kiedy stosować lek Eleber?

Lek Eleber jest stosowany w leczeniu raka gruczołu krokowego (prostaty), gdy stwierdzono postęp choroby po zastosowaniu innej chemioterapii. Częścią leczenia jest również codzienne, doustne przyjmowanie kortykosteroidu (prednizonu lub prednizolonu).

Jak stosować lek Eleber?

Lekarz ustala dawkowanie leku Eleber na podstawie powierzchni ciała pacjenta. Przed zastosowaniem leku Eleber pacjentom podaje się lek przeciwalergiczny i lek przeciwwymiotny. Elementem leczenia jest codzienne, doustne przyjmowanie przez pacjenta kortykosteroidu - prednizonu lub prednizolonu.

Sposób podawania

Lek będzie podawany w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci kroplówki (infuzji) do żyły, trwającej około godzinę. Lek podaje się zwykle co 3 tygodnie.

Kiedy lek Eleber nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kabazytaksel), inne taksany, na polisorbat 80 lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować u pacjentów, którzy otrzymali ostatnio lub mają otrzymać szczepionkę przeciw żółtej gorączce.
Lek Eleber nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Eleber?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Eleber konieczna jest ocena przeciwwskazań i środków ostrożności z nim związanych. Lekarz przedstawi wytyczne dla terapii. Należy zgłosić lekarzowi występowanie u pacjenta jakichkolwiek alergii w przeszłości. Przed każdym podaniem leku zostaną przeprowadzone badania krwi pacjenta, aby ocenić, czy liczba komórek krwi oraz czynność wątroby i nerek są odpowiednie do podjęcia leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeśli pacjent został niedawno zaszczepiony lub planuje szczepienie, powinien zgłosić to lekarzowi, ponieważ podczas leczenia lekiem Eleber niektóre rodzaje szczepionek nie mogą być podawane.

Jak stosować lek Eleber z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Niektóre leki mogą wpływać na działanie leku Eleber albo lek Eleber może wpływać na działanie innych leków.

Czy można stosować lek Eleber w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Eleber jest przeznaczony do stosowania u mężczyzn. Pacjent powinien używać prezerwatyw podczas stosunków płciowych, jeżeli jego partnerka jest w ciąży lub może zajść w ciążę. Lek Eleber może być obecny w nasieniu i może wpływać na płód. Pacjenci przyjmujący lek Eleber nie powinni zostawać ojcami w okresie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia, a przed rozpoczęciem leczenia powinni poradzić się w sprawie przechowywania swojego nasienia, ponieważ lek ten może zmieniać płodność u mężczyzn.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Eleber?

Podczas stosowania leku Eleber mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy niezwłocznie poinformować lekarza w przypadku wystąpienia: gorączki, ciężkiej lub długotrwałej biegunki, nudności lub wymiotów - które mogą prowadzić do ciężkiego odwodnienia; jakiegokolwiek krwawienia z jelit, zmiany zabarwienia stolca lub bólu brzucha - mogą one świadczyć o krwawieniu lub perforacji przewodu pokarmowego; zażółcenia skóry i oczu, ciemnej barwy moczu, silnych nudności lub wymiotów - mogą one wskazywać na chorobę wątroby.

Czy lek Eleber wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Eleber może wystąpić zmęczenie lub zawroty głowy. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem