LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Elecoxel (Celecoxib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Elecoxel (Rp) kapsułki twarde 100 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,30
Cena
100% (zł):
13,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Elecoxel (Rp) kapsułki twarde 200 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,50
Cena
100% (zł):
23,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Elecoxel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

G.L. Pharma GmbH

Co zawiera Elecoxel?

Lek Elecoxel występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 100 mg lub 200 mg celekoksybu. Lek zawiera laktozę - jeśli wcześniej stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Elecoxel?

Celekoksyb jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Należy do grupy inhibitorów cyklooksygenazy 2.

Kiedy stosować Elecoxel?

Lek Elecoxel jest stosowany u dorosłych w leczeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Jak stosować Elecoxel?

Lekarz ustala dawkowanie leku Elecoxel zależnie od schorzenia i czas trwania leczenia. W przypadku braku poprawy w ciągu 2 tygodni leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Elecoxel można przyjmować o dowolnej porze dnia, z posiłkiem lub bez posiłku. Należy starać się przyjmować każdą dawkę leku zawsze o tej samej porze dnia. W razie trudności z połknięciem kapsułki, zawartość kapsułki można wysypać na łyżeczkę zawierającą półstałą postać pokarmu (np. chłodny lub zachowujący temperaturę pokojową mus jabłkowy, kleik ryżowy, jogurt lub rozgnieciony banan) i natychmiast połknąć, popijając około 240 ml wody. Ważne jest aby granulatu zawartego w kapsułce nie żuć ani nie rozgniatać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Elecoxel?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy ją przyjąć najszybciej jak to możliwe. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Elecoxel nie może być stosowany?

Leku Elecoxel nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (celekoksyb) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na sulfonamidy lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym kwas acetylosalicylowy. Lek Elecoxel nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Elecoxel?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Elecoxel lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję czy lek może być zastosowany oraz ustali zasady kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy kontraktować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Elecoxel działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawałów serca i udarów po przedłużającym się stosowaniu leku Elecoxel, szczególnie w dużych dawkach.

Jak stosować Elecoxel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Elecoxel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Elecoxel u kobiet w ciąży lub u kobiet, które mogą zajść w ciążę w trakcie leczenia (np. kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiedniej antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Elecoxel, należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia alternatywnego leczenia. Nie wolno stosować leku Elecoxel w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Elecoxel?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Elecoxel, przedstawia ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Elecoxel i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: reakcja alergiczna (taka jak wysypka skórna, obrzęk twarzy, świszczący oddech lub trudności z oddychaniem), ból w klatce piersiowej, silny ból brzucha, czarne lub zabarwione krwią stolce, wymioty z krwią, wysypka skórna, pęcherze lub łuszczenie się skóry, nudności, zażółcenie skóry lub oczu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Elecoxel?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną.

Czy Elecoxel wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn pacjent powinien upewnić się, jak reaguje na lek Elecoxel. Jeśli wystąpią zawroty głowy lub senność po zastosowaniu leku, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Jak przechowywać Elecoxel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Elecoxel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem