LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Elestar (Olmesartan medoxomil + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Elestar (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,00
Cena
100% (zł):
43,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Elestar (Rp) tabletki powlekane 40 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
46,70
Cena
100% (zł):
46,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Elestar (Rp) tabletki powlekane 40 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
49,30
Cena
100% (zł):
49,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Elestar

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

Co zawiera Elestar?

Lek Elestar występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Elestar 20 mg + 5 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 20 mg medoksomilu olmesartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  • Elestar 40 mg + 5 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 40 mg medoksomilu olmesartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  • Elestar 40 mg + 10 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 40 mg medoksomilu olmesartanu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

Jak działa Elestar?

Lek Elestar zawiera dwie substancje czynne: medoksomil olmesartanu i amlodypinę. Medoksomil olmesartanu należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia krwi.

Kiedy stosować Elestar?

Lek Elestar jest stosowany do leczenia nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania tylko medoksomilu olmesartanu lub tylko amlodypiny.

Jak stosować Elestar?

Dawkę leku Elestar dla każdego pacjenta i długość leczenia ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia lekiem Elestar.

Sposób podawania

Lek Elestar można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Zaleca się przyjmowanie leku codziennie o tej samej porze, na przykład w trakcie śniadania. Tabletkę należy połknąć, popijając płynem (np. szklanką wody). Leku Elestar nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Elestar?

Lek Elestar należy przyjmować regularnie każdego dnia. W razie pominięcia dawki, następnego dnia należy przyjąć zwykłą dawkę leku. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Elestar nie może być stosowany?

Leku Elestar nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (medoksomil olmesartanu lub amlodypinę), na inny lek z grupy antagonistów wapnia z grupy dihydropirydyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Elestar nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Elestar?

Przed przepisaniem leku Elestar lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz ustali harmonogram kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Podczas przyjmowania leku Elestar należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Elestar z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Elestar z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Elestar nie powinny jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego. Produkty te mogą spowodować zwiększenie stężenia we krwi amlodypiny (jednej z substancji czynnych tego leku), a to może wywołać nieprzewidywalne nasilenie działania leku Elestar obniżającego ciśnienie krwi.

Czy można stosować Elestar w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Elestar nie jest zalecany do stosowania w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Elestar, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Elestar nie jest zalecany do stosowania podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Elestar?

Działania niepożądane, które może powodować lek Elestar, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Elestar i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, powstawanie pęcherzy, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (objawy zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka); nieregularne bicie serca; ból w klatce piersiowej lub zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Elestar?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Elestar wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Elestar może występować uczucie senności, nudności, zawroty głowy lub ból głowy - jeśli wystąpią takie objawy, nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, aż do ustąpienia tych objawów.

Jak przechowywać Elestar?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Elestar - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem