LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Elosone roztwór (Mometasone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Elosone (Rp) roztwór na skórę 1 mg/g 1 but. 30 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,00
Cena
100% (zł):
29,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Elosone roztwór

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera lek Elosone roztwór?

Lek Elosone w postaci roztworu na skórę jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu na skórę zawiera 1 mg furoinianu mometazonu. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Elosone?

Furoinian mometazonu jest kortykosteroidem o silnym działaniu do miejscowego stosowania. Zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować lek Elosone roztwór?

Lek Elosone roztwór na skórę wskazany jest w łagodzeniu objawów zapalnych i świądu owłosionej skóry głowy w reagujących na leczenie kortykosteroidami chorobach skóry, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry.

Jak stosować lek Elosone roztwór?

Dawkowanie leku Elosone roztwór i czas stosowania określa lekarz.

Sposób podawania

Lek Elosone w postaci roztworu na skórę jest przeznaczony do stosowania na owłosioną skórę głowy. Kilka kropli roztworu należy nanieść na chorobowo zmienione miejsca owłosionej skóry głowy, a następnie delikatnie i dokładnie wmasować aż do zniknięcia roztworu. Po nałożeniu roztworu należy umyć ręce.

Kiedy lek Elosone roztwór nie może być stosowany?

Leku Elosone roztwór nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (furoinian mometazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Elosone roztwór nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Elosone roztwór?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Elosone roztwór lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku. Jeśli wystąpi pogorszenie objawów, należy zwrócić się do lekarza. Należy unikać stosowania leku na dużą powierzchnię skóry i długotrwałego leczenia lekiem. Po nałożeniu leku na skórę nie należy przykrywać tego miejsca opatrunkiem uszczelniającym. Należy zachować szczególną ostrożność i ściśle przestrzegać zaleceń lekarza u dzieci w wieku 2 lat lub starszych. Szczególnie ostrożnie powinni stosować lek pacjenci z łuszczycą. Należy unikać kontaktu roztworu z oczami. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Elosone roztwór z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Elosone roztwór w ciąży i okresie karmienia piersią?

Stosowanie leku Elosone w postaci roztworu na skórę u pacjentek w ciąży lub karmiących piersią jest możliwe po decyzji lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Elosone roztwór?

Ulotka dołączona do opakowania leku Elosone roztwór zawiera wszystkie działania niepożądane towarzyszące jego stosowaniu. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Elosone roztwór i porozumieć się z lekarzem w razie pojawienia się uczulenia lub podrażnienia skóry.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Elosone roztwór?

W sytuacji zastosowania większej ilości leku niż przepisana lub przypadkowego połknięcia (np. przez dziecko), należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Elosone roztwór?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Roztwór jest łatwopalny i należy go trzymać z dala od ognia lub płomieni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Elosone roztwór - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem