LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Elzonris (Tagraxofusp)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Elzonris (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 1 mg/ml 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Elzonris

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stemline Therapeutics B.V.

Co zawiera lek Elzonris?

Lek Elzonris to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 1 mg tagraksofuspu. 1 fiolka zawiera 1 mg tagraksofuspu. Lek zawiera sorbitol, który jest źródłem fruktozy - jeśli u pacjenta występuje rzadkie zaburzenie genetyczne znane jako dziedziczna nietolerancja fruktozy, pacjent nie może otrzymywać tego leku.

Jak działa lek Elzonris?

Tagraksofusp jest lekiem przeciwnowotworowym składającym się z dwóch pochodzących z różnych źródeł białek. Jedno z białek potrafi eliminować komórki nowotworowe. Białko to dostarczane jest do komórki nowotworowej przed drugie z białek.

Kiedy stosować lek Elzonris?

Lek Elzonris jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z nowotworem z blastycznych plazmacytoidalnych komórek dendrytycznych (BPDCN). BPDCN jest rodzajem nowotworu krwi, który może wpływać na wiele narządów, w tym na skórę, szpik kostny i węzły chłonne.

Jak stosować lek Elzonris?

Dawka leku Elzonris jest obliczana na podstawie masy ciała pacjenta. Wcześniej pacjent otrzyma dodatkowe leki, aby zapobiec wystąpieniu reakcji alergicznej, w tym leki przeciwhistaminowe, kortykosteroid oraz paracetamol. Leczenie obejmuje zazwyczaj więcej niż jeden cykl, a lekarz określi konieczną ilość cykli leczenia dla pacjenta.

Sposób podawania

Lek jest podawany do żyły w postaci kroplówki (infuzji) w czasie 15 minut, raz na dobę, przez 5 pierwszych dni 21-dniowego cyklu. Pacjent będzie monitorowany w trakcie leczenia oraz przez co najmniej 24 godziny po przyjęciu ostatniej dawki leku.

Kiedy lek Elzonris nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tagraksofusp) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Elzonris nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Elzonris?

Lek będzie podawany pod nadzorem lekarza mającego doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Po przeanalizowaniu przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Elzonris, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia. W trakcie leczenia lekarz będzie monitorował pacjenta i regularnie wykonywał badania krwi. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Elzonris z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Elzonris w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz indywidualnie omówi z pacjentką, czy będzie możliwe zastosowanie leku Elzonris, jeśli jest w ciąży. Pacjentka powinna stosować środki antykoncepcyjne przez co najmniej tydzień po przyjęciu ostatniej dawki leku (lekarz omówi z pacjentką najbardziej odpowiedniej metody antykoncepcji). Nie należy karmić piersią dziecka w czasie leczenia lekiem Elzonris oraz przez co najmniej tydzień po podaniu ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Elzonris?

W trakcie terapii z zastosowaniem leku Elzonris mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku to: nieprawidłowe wyniki badań krwi (niedokrwistość, obniżony poziom płytek krwi, obniżony poziom albuminy we krwi), podwyższony poziom enzymów wątrobowych, nudności, wymioty, zwiększenie masy ciała, zmęczenie i gorączka. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Elzonris wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Elzonris nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Elzonris - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem