LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Emgality (Galcanezumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Emgality (Rpz) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 120 mg 1 wstrzykiwacz 1 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
2364,00
Cena
100% (zł):
2364,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Emgality

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Eli Lilly Nederland B.V.

Co zawiera lek Emgality?

Lek Emgality występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu i jest dostępny na receptę.
1 wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 120 mg galkanezumabu w 1 ml roztworu.

Jak działa lek Emgality?

Lek zawiera galkanezumab, który hamuje aktywność naturalnie występującej w organizmie substancji zwanej peptydem związanym z genem kalcytoniny. U osób z migreną poziom tej substancji może być zwiększony. Lek zaczyna działać po około tygodniu.

Kiedy stosować lek Emgality?

Lek Emgality jest stosowany w zapobieganiu migrenie u dorosłych osób, u których migrenowe bóle głowy występują przez co najmniej 4 dni w miesiącu. Lek może zmniejszyć częstość występowania migrenowych bólów głowy i poprawić jakość życia pacjenta.

Jak stosować lek Emgality?

Dawkowanie leku Emgality i długość leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy wstrzykiwać podskórnie. Wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony jest przeznaczony tylko do jednorazowego użycia i zawiera jedną dawkę leku. Po odpowiednim przeszkoleniu lekarz lub pielęgniarka ustalą, czy wstrzyknięcia mogą być samodzielnie wykonywane przez pacjenta i pokażą jak należy przygotować i wstrzykiwać lek Emgality przy użyciu wstrzykiwacza. Należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do leku i ściśle przestrzegać zawartych w niej zaleceń. Pacjent może samodzielnie wstrzyknąć lek w okolicy brzucha lub w udo; nie należy wykonywać wstrzyknięć w promieniu 5 cm od pępka. Inna osoba może wstrzyknąć pacjentowi lek w tylną powierzchnię górnej części ramienia lub w pośladek. Nie należy wykonywać wstrzyknięć w tym samym miejscu, co poprzednio.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Emgality?

W razie zapomnienia o wstrzyknięciu dawki leku Emgality, należy wstrzyknąć pominiętą dawkę możliwie najszybciej, a następnie wstrzyknąć kolejną dawkę po upływie miesiąca od tej daty. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętego wstrzyknięcia.

Kiedy lek Emgality nie może być stosowany?

Leku Emgality nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (galkanezumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Emgality nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Emgality?

Przed przepisaniem leku Emgality lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o jego zastosowaniu przekaże zalecenia kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Emgality z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Emgality w ciąży i okresie karmienia piersią?

Decyzję o ewentualnym zastosowaniu leku Emgality w okresie ciąży lub karmienia piersią podejmuje lekarz. Zaleca się, żeby kobiety w wieku rozrodczym unikały zajścia w ciążę w czasie stosowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Emgality?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Emgality, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia pojawią się jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Emgality i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak: trudności w oddychaniu lub przełykaniu; obrzęk szyi, twarzy, ust, warg, języka lub gardła; nasilone swędzenie skóry pokrytej czerwoną wysypką lub guzkowatymi wykwitami; niskie ciśnienie krwi, które może powodować zawroty głowy lub oszołomienie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Emgality?

W razie wstrzyknięcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Emgality wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Emgality mogą wystąpić zawroty głowy, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Emgality?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w lodówce (2-8ºC); nie zamrażać. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Lek Emgality można jednorazowo przechować poza lodówką maksymalnie przez 7 dni w temperaturze nieprzekraczającej 30°C; jeśli wstrzykiwacz był przechowywany w wyższej temperaturze lub przez dłuższy czas, należy go wyrzucić. Nie należy stosować leku, jeśli zauważy się, że wstrzykiwacz jest uszkodzony, lek jest mętny lub zawiera cząstki stałe.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Emgality - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem