LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Enterosol (Quercus sp. + Salix purpurea + Salvia officinalis + Artemisia abrotanum + Thymus vulgaris + Achillea millefolium) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Enterosol (OTC) płyn doustny 1 but. 100 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 10,70 Cena 100% (zł): 10,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Enterosol

Phytopharm Klęka S.A.

SKŁAD
100 ml preparatu zawiera wyciąg płynny złożony z: kory dębu, kory wierzby, ziela szałwii, ziela bylicy boże drzewko, ziela tymianku, ziela krwawnika. Preparat zawiera 60-70% v/v etanolu. Dawka jednorazowa (5 ml) zawiera do 2,8 g etanolu.

Wskazania

Wspomagająco w niestrawności (wzdęcia, odbijanie) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów.

Dawkowanie

Dorośli
4 razy dziennie po 5 ml preparatu rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody. Preparat należy stosować doraźnie w przypadku wystąpienia objawów.
Dzieci i młodzież
Preparat nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat z powodu zawartości etanolu i braku wystarczających danych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) np. krwawnik. Uczulenie na salicylany. Aktywna choroba wrzodowa.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Z powodu braku wystarczających danych i ze względu na zawartość etanolu preparatu nie należy stosować w ciąży i podczas laktacji.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Istnieje możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej u osób z nadwrażliwością na rumianek i krwawnik.

UWAGI
Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego względu nie należy prowadzić pojazdów bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu w okresie kuracji.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama