LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Entresto (Sacubitril + Valsartan)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Entresto (Rp) tabletki powlekane 24 mg + 26 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
338,50
Cena
100% (zł):
338,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Entresto (Rp) tabletki powlekane 49 mg + 51 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
673,00
Cena
100% (zł):
673,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Entresto (Rp) tabletki powlekane 97 mg + 103 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
673,00
Cena
100% (zł):
673,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Entresto

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Europharm Ltd.

Co zawiera lek Entresto?

Lek Entresto występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Entresto 24 mg + 26 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 24,3 mg sakubitrylu i 25,7 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).
  • Entresto 49 mg + 51 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 48,6 mg sakubitrylu i 51,4 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).
  • Entresto 97 mg + 103 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 97,2 mg sakubitrylu i 102,8 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).

Jak działa lek Entresto?

Lek Entresto zawiera dwie substancje czynne: sakubitryl i walsartan. Sakubitryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami neprylizyny. Walsartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II (blokuje działanie hormonu o nazwie angiotensyna II).

Kiedy stosować lek Entresto?

Lek Entresto jest stosowany u osób dorosłych z przewlekłą niewydolnością serca ze zmniejszoną frakcją wyrzutową.
Lek Entresto jest stosowany również u młodzieży i dzieci w wieku 1 roku i starszych z przewlekłą niewydolnością serca z zaburzeniami czynności skurczowej lewej komory.

Jak stosować lek Entresto?

Dawkowanie leku Entresto oraz długość leczenia ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza. Przerwanie leczenia może spowodować nasilenie się choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować dwa razy na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem). Można go przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody; nie zaleca się ich dzielić ani kruszyć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Entresto?

Zaleca się przyjmowanie leku codziennie o tej samej porze dnia. W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Entresto nie może być stosowany?

Leku Entresto nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (sakubitryl, walsartan) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno go przyjmować z lekami z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE), np. enalaprylem, lizynoprylem lub ramiprylem (lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca lub podwyższonego ciśnienia krwi) lub z lekami zawierającymi aliskiren (leki obniżający ciśnienie krwi). Leku nie wolno stosować u pacjentów, u których wcześniej wystąpił obrzęk naczynioruchowy po przyjęciu inhibitora ACE lub antagonisty receptora angiotensyny (np. walsartanu, telmisartanu, irbesartanu) albo obrzęk naczynioruchowy, który jest dziedziczny lub którego przyczyna jest nieznana (idiopatyczny obrzęk ruchowy). Lek nie może być stosowany u pacjentów z cukrzycą, u pacjentów zaburzeniami czynności nerek lub z ciężką chorobą wątroby. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży po upływie 3 miesięcy ciąży.
Leku Entresto nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 1 roku. Lek w postaci tabletek powlekanych nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg (dla tej grupy pacjentów przeznaczony jest lek w postaci granulatu).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Entresto?

Przed zleceniem leczenia lekiem Entresto lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Leczenie niewydolności serca wymaga systematycznej kontroli lekarskiej. Przed rozpoczęciem leczenia i podczas zwiększania dawek u pacjenta będzie kontrolowane ciśnienie krwi. Ponadto podczas leczenia lekarz będzie zlecał regularne badania krwi w celu kontroli poziomu potasu i sodu we krwi pacjenta. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Entresto z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Entresto z inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE). Jeśli pacjent przyjmuje inhibitor ACE, przed rozpoczęciem leczenia lekiem Entresto należy odczekać 36 godzin od przyjęcia ostatniej dawki inhibitora ACE; w przypadku przerwania przyjmowania leku Entresto, należy odczekać 36 godzin od przyjęcia ostatniej dawki leku Entresto przed rozpoczęciem leczenia inhibitorem ACE. Nie należy przyjmować leku Entresto z lekami zawierającymi aliskiren.

Czy można stosować lek Entresto w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Entresto nie jest zalecany do stosowania we wczesnej ciąży i nie wolno go przyjmować po upływie 3 miesięcy ciąży, ponieważ może poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży. Nie zaleca się stosowania leku Entresto w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Entresto?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Entresto są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej mogą wystąpić następujące działania niepożądane: podwyższony poziom potasu we krwi, niskie ciśnienie krwi i zaburzenia czynności nerek. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Entresto i niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się objawy obrzęku naczynioruchowego, w tym obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, powodujący problemy z oddychaniem lub przełykaniem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Entresto?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Czy lek Entresto wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Entresto mogą wystąpić zawroty głowy lub zmęczenie - pacjent nie powinien prowadzić pojazdów, jeździć rowerem ani używać narzędzi i maszyn, jeśli pojawią się takie objawy.

Jak przechowywać lek Entresto?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Entresto - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem