LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Envil Gardło tabletki do ssania (Cetylpyridinium chloride + Lidocaine + Zinc)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Envil Gardło (OTC) tabletki do ssania 1,5 mg + 1 mg + 17,42 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,80
Cena
100% (zł):
14,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Envil Gardło tabletki do ssania

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Envil Gardło tabletki?

Lek Envil Gardło występuje w postaci tabletek do ssania i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka do ssania zawiera 1,5 mg chlorku cetylopirydyniowego, 1 mg chlorowodorku lidokainy oraz 17,42 mg glukonianu cynku (co odpowiada 2,5 mg jonów cynku). Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią. Lek zawiera mannitol, który może powodować podrażnienie żołądka oraz biegunkę.

Jak działa Envil Gardło tabletki?

Lek Envil Gardło tabletki wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające.

Kiedy stosować Envil Gardło tabletki?

Lek Envil Gardło tabletki jest wskazany do stosowania w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. Może być stosowany pomocniczo w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych połączonych z bólem gardła oraz w zapaleniu migdałków (angina).

Jak stosować Envil Gardło tabletki?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie stosować leku Envil Gardło tabletki dłużej niż przez 5 kolejnych dni bez porozumienia z lekarzem. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

  • Dorośli
    Ssać powoli 1 tabletkę Envil Gardło co 1 lub 2 godziny. Nie przekraczać dawki 8 tabletek Envil Gardło na dobę.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku powyżej 6 lat: ssać powoli 1 tabletkę Envil Gardło co 2 lub 3 godziny. Nie przekraczać dawki 6 tabletek Envil Gardło na dobę. Leku Envil Gardło tabletki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Sposób podawania

Tabletkę należy powoli ssać w jamie ustnej; nie należy jej żuć ani połykać. Leku nie należy stosować bezpośrednio przed lub podczas jedzenia lub picia - lek najlepiej przyjmować godzinę przed posiłkiem lub godzinę po posiłku.

Kiedy Envil Gardło tabletki nie może być stosowany?

Leku Envil Gardło tabletki nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (lidokainę, chlorek cetylopirydyniowy, glukonian cynku), na inne środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek Envil Gardło tabletki jest przeciwwskazany, jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby lub nerek lub jeśli choruje na methemoglobinemię. Nie stosować leku Envil Gardło tabletki u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Envil Gardło tabletki?

Jeśli po upływie 5 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Envil Gardło tabletki należy skonsultować się z lekarzem, gdy bólowi gardła towarzyszy wysoka gorączka, zawroty głowy, nudności lub wymioty. Po zastosowaniu leku Envil Gardło tabletki może wystąpić przemijające uczucie drętwienia w jamie ustnej i gardle i powodować trudności w przełykaniu, co może utrudniać jedzenie i picie, a także może zwiększać ryzyko przygryzienia warg i (lub) języka - nie należy jeść ani pić przez co najmniej godzinę po zastosowaniu leku. Należy zachować ostrożność podczas picia gorących napojów i jedzenia gorących pokarmów. Podczas stosowania leku Envil Gardło tabletki nie należy spożywać produktów mlecznych, ponieważ zmniejszają one wchłanianie cynku.

Jak stosować Envil Gardło tabletki z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Envil Gardło tabletki w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Envil Gardło tabletki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Envil Gardło tabletki?

Niezbyt często mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne, takie jak: rumień, świąd, wyprysk, pieczenie. Rzadko: zapalenie śluzówki jamy ustnej, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha, biegunka), wymioty, metaliczny smak w ustach, ból głowy, pokrzywka, nadwrażliwość na światło słoneczne, ciężkie reakcje skórne, takie jak: wyprysk pęcherzowy lub pryszczowaty. Bardzo rzadko może wystąpić nasilenie występującej wcześniej niewydolności nerek.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Envil Gardło tabletki?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Mogą wystąpić następujące objawy przedawkowania: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, metaliczny smak w ustach, ból głowy, zapaść (zatrzymanie krążenia z utratą przytomności), drgawki, śpiączka.

Czy Envil Gardło tabletki wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak danych dotyczących wpływu leku Envil Gardło tabletki na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Envil Gardło tabletki?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Envil Gardło tabletki do ssania - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Envil Gardło tabletki do ssania - powiązane artykuły

W łagodzeniu bólu gardła stosowane są leki miejscowe, działające odkażająco i bakteriobójczo same lub w połączeniu z lekami przecibólowymi przeciwzapalnymi.

Więcej »

Poniżej przedstawione są leki do łagodzenia bólu gardła u dzieci w postaciach do ssania (tabletki do ssania, pastylki) lub w postaciach do spryskiwania gardła.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem