LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Envil Kaszel (Ambroxol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Envil Kaszel (OTC) syrop 30 mg/5 ml 1 but. 100 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 12,80 Cena 100% (zł): 12,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Leki bez recepty stosowane w łagodzeniu kaszlu są lekami objawowymi i stosujemy je w samodzielnym leczeniu infekcji o łagodnym lub umiarkowanym przebiegu, których objawy są nam znane i wiemy...

Więcej »

Leki bez recepty, które rozrzedzają wydzielinę, stosujemy w samodzielnym leczeniu kaszlu mokrego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Więcej »

Lek rozrzedzający wydzielinę i ułatwiający wykrztuszanie - do stosowania w kaszlu wilgotnym.

Więcej »

Envil Kaszel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Envil Kaszel?

Lek Envil Kaszel występuje w postaci syropu i jest dostępny bez recepty.
5 ml syropu zawiera 30 mg chlorowodorku ambroksolu. Lek zawiera sorbitol - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; sorbitol może mieć lekkie działanie przeczyszczające.

Jak działa Envil Kaszel?

Ambroksol ma działanie wykrztuśne i rozrzedzające wydzielinę w drogach oddechowych.

Kiedy stosować Envil Kaszel?

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej np.: rozedma płuc, astma oskrzelowa, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani.

Jak stosować Envil Kaszel?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4 do 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Zalecane dawki stosuje się w leczeniu ostrych chorób dróg oddechowych oraz w początkowym okresie leczenia stanów przewlekłych. W leczeniu długotrwałym (powyżej 14 dni) dawki można zmniejszyć do połowy.

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    5 ml syropu Envil Kaszel 3 razy na dobę przez pierwsze 2 do 3 dni leczenia, a następnie 5 ml syropu Envil Kaszel 2 razy na dobę.
  • Dzieci
    Lek Envil Kaszel nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

Lek należy przyjmować po posiłku. Leku nie należy stosować bezpośrednio przed snem. Do opakowania syropu dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie.

Kiedy Envil Kaszel nie może być stosowany?

Leku Envil Kaszel nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ambroksol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Envil Kaszel?

Jeśli po upływie 4 do 5 dni objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Envil Kaszel należy skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zaburzeń czynności nerek lub wątroby, astmy oskrzelowej oraz jeśli występuje osłabiony odruch kaszlowy lub zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli, ze względu na możliwość zalegania wydzieliny. Jeśli wystąpią ciężkie reakcje skórne (w tym zmiany na śluzówkach, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku Envil Kaszel i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Envil Kaszel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Ambroksolu nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi (np. kodeiną), ponieważ hamują one odruch kaszlowy i utrudniają odkrztuszanie upłynnionego śluzu.

Czy można stosować Envil Kaszel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Envil Kaszel w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Envil Kaszel?

Rzadko mogą występować: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, ból i pieczenie podczas oddawania moczu. Ponadto mogą wystąpić: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd; ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), zgaga, niestrawność, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, zmiany skórne, gorączka, duszność, dreszcze, obrzęk twarzy, ból głowy, suchość śluzówki jamy ustnej.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Envil Kaszel?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Envil Kaszel należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Envil Kaszel wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Envil Kaszel nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli wystąpi ból głowy, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać innych czynności wymagających koncentracji.

Jak przechowywać Envil Kaszel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem