LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Epiduo (Adapalene + Benzoyl peroxide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Epiduo (Rp) żel 1 mg + 25 mg/g 1 poj. 15 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
55,50
Cena
100% (zł):
55,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Epiduo (Rp) żel 1 mg + 25 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
102,50
Cena
100% (zł):
102,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Epiduo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Galderma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Epiduo?

Leki Epiduo występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g żelu zawiera 1 mg adapalenu i 25 mg nadtlenku benzoilu. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Epiduo?

Lek Epiduo zawiera dwa składniki: adapalen i nadtlenek benzoilu. Adapalen należy do grupy leków zwanych retynoidami i działa swoiście na procesy przebiegające w skórze, które wywołują trądzik. Nadtlenek benzoilu działa przeciwbakteryjnie oraz zmiękcza i złuszcza zewnętrzną warstwę skóry.

Kiedy stosować lek Epiduo?

Lek Epiduo jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego i jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 9 lat.

Jak stosować lek Epiduo?

Lekarz dobiera odpowiednią pozycję leku - Epiduo lub Epiduo forte. Lekarz ustali jak długo będzie trwało leczenie.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony tylko do stosowania na skórę. Należy nakładać cienką warstwę żelu równomiernie na obszar skóry dotknięty trądzikiem raz na dobę, przed snem. Przed naniesieniem leku skóra powinna być czysta i sucha. Po naniesieniu leku należy dokładnie umyć ręce.

Kiedy lek Epiduo nie może być stosowany?

Leku Epiduo nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (adapalen i nadtlenek benzoilu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentek, które są w ciąży oraz u pacjentek planujących zajście w ciążę.
Leku Epiduo nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 9 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Epiduo?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Epiduo lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku. W razie pogorszenia objawów należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Nie należy nakładać leku na miejsca na skórze, na których występują rozcięcia, otarcia lub wyprysk. Należy unikać kontaktu leku z włosami i barwionymi tkaninami, ponieważ może je odbarwiać. Unikać nadmiernego narażenia skóry na promieniowanie słoneczne i lampy UV. Unikać kontaktu leku z oczami, ustami, nozdrzami lub innymi bardzo wrażliwymi obszarami ciała. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących prowadzonej terapii lekiem Epiduo należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Epiduo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.
Należy unikać jednoczesnego stosowania leku Epiduo i kosmetyków powodujących podrażnienia, wysuszenie czy złuszczanie skóry.

Czy można stosować lek Epiduo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Epiduo nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani u kobiet planujących zajść w ciążę. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku, powinna odstawić lek i jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w okresie karmienia piersią, aby uniknąć narażenia dziecka na kontakt z lekiem, nie należy nanosić leku na klatkę piersiową.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Epiduo?

Działania niepożądane leku Epiduo są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać leczenie lekiem Epiduo i skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się następujących objawów: ucisk w gardle, obrzęk oczu, twarzy, warg lub języka, osłabienie lub problemy z oddychaniem, wysypka, świąd, pokrzywka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Epiduo?

W sytuacji zastosowania większej niż zalecana ilości leku lub przypadkowego połknięcia leku (np. przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.

Jak przechowywać lek Epiduo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po pierwszym otwarciu opakowania lek można stosować przez 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Epiduo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem