LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Eplerenon Medical Valley (Eplerenone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Eplerenon Medical Valley (Rp) tabletki powlekane 25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,60
Cena
100% (zł):
28,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Eplerenon Medical Valley (Rp) tabletki powlekane 50 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,50
Cena
100% (zł):
36,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Eplerenon Medical Valley

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medical Valley Invest AB

Co zawiera lek Eplerenon Medical Valley?

Lek Eplerenon Medical Valley występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg lub 50 mg eplerenonu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzona została wcześniej nietolerancja niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Eplerenon Medical Valley?

Eplerenon blokuje działanie aldosteronu, który kontroluje ciśnienie tętnicze i czynność serca.

Kiedy stosować lek Eplerenon Medical Valley?

Lek Eplerenon Medical Valley jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu niewydolności serca celu zapobiegania nasileniu choroby oraz zmniejszenia liczby hospitalizacji w przypadku przebytego zawału serca (w połączeniu z innymi lekami stosowanymi w niewydolności serca) lub w przypadku utrzymujących się, łagodnych objawów pomimo stosowania dotychczasowego leczenia.

Jak stosować lek Eplerenon Medical Valley?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Eplerenon Medical Valley oraz czas leczenia. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek można przyjmować podczas lub niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Eplerenon Medical Valley?

Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej tabletki, pacjent powinien pominąć zapomnianą tabletkę i przyjąć kolejną o zwykłej porze. W sytuacji, gdy do czasu przyjęcia następnej tabletki jest ponad 12 godzin, pacjent powinien przyjąć zapomnianą tabletkę zaraz po uświadomieniu sobie tego, a następnie powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Eplerenon Medical Valley nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eplerenon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Eplerenon Medical Valley nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Eplerenon Medical Valley?

Przez zaordynowaniem leczenia lekiem Eplerenon Medical Valley lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku ustali zasady kontroli leczenia. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż zalecone przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania leku Eplerenon Medical Valley, w ciągu pierwszego tygodnia oraz miesiąc po rozpoczęciu leczenia lub po zmianie dawki, lekarz zleci oznaczenie stężenie potasu we krwi. W zależności od stężenia potasu we krwi, lekarz może dostosować dawkę leku.

Jak stosować lek Eplerenon Medical Valley z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Podczas stosowania leku Eplerenon Medical Valley nie wolno przyjmować następujących leków: leków przeciwgrzybiczych zawierających ketokonazol lub itrakonazol, leków przeciw wirusowi HIV zawierających nelfinawir lub rytonawir, antybiotyków zawierających klarytromycynę lub telitromycynę oraz nefazodonu. Leku Eplerenon Medical Valley nie wolno stosować, jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu pewnych chorób serca lub nadciśnienia tętniczego (tak zwane inhibitory konwertazy angiotensyny w skojarzeniu z antagonistami receptora angiotensyny II).

Czy można stosować lek Eplerenon Medical Valley w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości stosowania leku Eplerenon Medical Valley u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Eplerenon Medical Valley?

Podczas przyjmowania leku Eplerenon Medical Valley mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli w trakcie leczenia pojawią się objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w przełykaniu, trudności w oddychaniu, pokrzywka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Eplerenon Medical Valley?

W przypadku zastosowania większej ilości leku niż zalecona należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Eplerenon Medical Valley wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Eplerenon Medical Valley zgłaszano występowanie zawrotów głowy i dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli one wystąpią.

Jak przechowywać lek Eplerenon Medical Valley?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Eplerenon Medical Valley - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem