LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Esomeprazol Alugastrin (Esomeprazole)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Esomeprazol Alugastrin (OTC) tabletki dojelitowe twarde 20 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Esomeprazol Alugastrin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

URGO Sp. z o.o.

Esomeprazol Alugastrin - skład

1 kapsułka dojelitowa zawiera 20 mg ezomeprazolu (w postaci soli sodowej). 1 kapsułka zawiera 20-22,9 mg sacharozy.

Esomeprazol Alugastrin - wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgagi i kwaśnego odbijania - zarzucania kwaśnej treści żołądkowej) u dorosłych.

Esomeprazol Alugastrin - dawkowanie

  • Dorośli
    Zalecana dawka to 20 mg ezomeprazolu (1 kapsułka) na dobę. Aby wystąpiło złagodzenie objawów, może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez 2-3 kolejne dni. Leczenie trwa do 2 tygodni. Po całkowitym ustąpieniu objawów leczenie należy zakończyć. Jeśli objawy choroby nie ustąpią w ciągu 2 tygodni nieprzerwanego leczenia, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież
    Brak wskazań do stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat w tym wskazaniu.
Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna zmiana dawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby. Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby powinni zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Ze względu na ograniczone doświadczenie w stosowaniu preparatu u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u tych pacjentów preparat należy stosować z ostrożnością.

Sposób podawania

Kapsułki należy połykać w całości, popijając połową szklanki wody. Kapsułek nie wolno żuć ani kruszyć. W przypadku problemów z połykaniem, kapsułkę można otworzyć i rozproszyć w połowie szklanki niegazowanej wody (nie należy używać żadnych innych płynów). Płyn z zawieszonymi w nim peletkami należy wymieszać i wypić natychmiast lub w ciągu 30 minut. Następnie należy przepłukać szklankę połową szklanki wody i wypić. Powlekanych peletek dojelitowych nie wolno żuć ani kruszyć.

Esomeprazol Alugastrin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, pochodne benzoimidazolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ezomeprazolu nie wolno stosować jednocześnie z nelfinawirem.

Esomeprazol Alugastrin - ciąża i karmienie piersią

W celu zachowania ostrożności, należy unikać stosowania preparatu podczas ciąży. W okresie karmienia piersią nie należy stosować ezomeprazolu.

Esomeprazol Alugastrin - działania niepożądane

Często: ból głowy; ból brzucha, zaparcie, biegunka, wzdęcie, nudności lub wymioty, polipy dna żołądka (łagodne). Niezbyt często: obrzęki obwodowe; bezsenność; zawroty głowy, parestezje, senność; zawroty głowy pochodzenia błędnikowego; suchość błony śluzowej jamy ustnej; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; zapalenie skóry, świąd, wysypka, pokrzywka. Rzadko: pobudzenie, dezorientacja, depresja; zaburzenia smaku; niewyraźne widzenie; skurcz oskrzeli; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, kandydoza żołądka i jelit; zapalenie wątroby z żółtaczką lub bez niej; łysienie, nadwrażliwość na światło; bóle stawów, bóle mięśni; złe samopoczucie, zwiększona potliwość; hiponatremia; reakcje nadwrażliwości; leukopenia, trombocytopenia.

Esomeprazol Alugastrin - uwagi

Ezomeprazol ma nieznaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Reakcje niepożądane, jak zawroty głowy i zaburzenia widzenia, występują niezbyt często - w przypadku ich wystąpienia, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Esomeprazol Alugastrin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Esomeprazol Alugastrin - powiązane artykuły

W dolegliwościach żołądkowych stosujemy leki zobojętniające nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym oraz leki hamujące nadmierne jego wydzielanie.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem