LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Etoricoxib Teva (Etoricoxib)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Etoricoxib Teva (Rp) tabletki powlekane 30 mg 14 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 11,60 Cena 100% (zł): 11,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Etoricoxib Teva (Rp) tabletki powlekane 30 mg 30 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 20,80 Cena 100% (zł): 20,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Etoricoxib Teva (Rp) tabletki powlekane 60 mg 14 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 21,20 Cena 100% (zł): 21,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Etoricoxib Teva (Rp) tabletki powlekane 60 mg 30 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 31,50 Cena 100% (zł): 31,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Etoricoxib Teva (Rp) tabletki powlekane 90 mg 14 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 23,40 Cena 100% (zł): 23,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Etoricoxib Teva (Rp) tabletki powlekane 90 mg 30 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 39,50 Cena 100% (zł): 39,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Etoricoxib Teva

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Etoricoxib Teva?

Lek Etoricoxib Teva występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 30 mg, 60 mg lub 90 mg etorykoksybu.

Jak działa Etoricoxib Teva?

Etorykoksyb jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Należy do grupy wybiórczych inhibitorów cyklooksygenazy 2.

Kiedy stosować Etoricoxib Teva?

Lek Etoricoxib Teva jest stosowany w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz obrzęków stawów i mięśni u osób w wieku 16 lat i starszych z chorobą zwyrodnieniową stawów, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa oraz z dną moczanową.
Lek Etoricoxib Teva jest również stosowany u osób w wieku 16 lat i starszych do krótkotrwałego leczenia bólu o nasileniu umiarkowanym związanego ze stomatologicznym zabiegiem chirurgicznym .

Jak stosować Etoricoxib Teva?

Dawkowanie leku Etoricoxib Teva dla poszczególnych schorzeń, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Etoricoxib Teva można przyjmować z posiłkami lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy przyjmować raz na dobę.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Etoricoxib Teva?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, następnego dnia należy powrócić do zwykle stosowanego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Etoricoxib Teva nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (etorykoksyb) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym kwas acetylosalicylowy i wybiórcze inhibitory cyklooksygenazy 2. Lek Etoricoxib Teva nie jest wskazany dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Etoricoxib Teva?

Przed przepisaniem leku Etoricoxib Teva potrzebna jest analiza przeciwwskazań do jego stosowania oraz środków ostrożności w trakcie leczenia. Lekarz decyduje czy lek może być zastosowany oraz ustala czy konieczna jest obserwacja pacjenta podczas leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Należy stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku Etoricoxib Teva dłużej niż jest to konieczne. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawałów serca i udarów po przedłużającym się stosowaniu leku Etoricoxib Teva, szczególnie w dużych dawkach.

Jak stosować Etoricoxib Teva z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Etoricoxib Teva w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Etoricoxib Teva nie wolno stosować u kobiet w ciąży, u kobiet planujących ciążę ani u kobiet karmiących piersią. W przypadku zajścia w ciążę należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Etoricoxib Teva?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Etoricoxib Teva, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Etoricoxib Teva i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się którykolwiek z następujących objawów: skrócony oddech, ból w klatce piersiowej, pojawienie się lub nasilenie obrzęków wokół kostek, zażółcenie skóry i oczu, ciężki lub nieprzerwany ból żołądka, pojawienie się czarnego zabarwienia stolca, reakcje nadwrażliwości (takie jak owrzodzenia, pęcherzyki lub obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła który może powodować trudności w oddychaniu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Etoricoxib Teva?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną.

Czy Etoricoxib Teva wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych pacjentów stosujących lek Etoricoxib Teva odnotowano występowanie zawrotów głowy i senność. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych, jeśli wystąpią takie objawy.

Jak przechowywać Etoricoxib Teva?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem