LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Etuxor (Etoricoxib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Etuxor (Rp) tabletki powlekane 60 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Etuxor

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Etuxor?

Lek Etuxor to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 60 mg etorykoksybu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Etuxor?

Etorykoksyb jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Należy do grupy wybiórczych inhibitorów cyklooksygenazy 2.

Kiedy stosować lek Etuxor?

Lek Etuxor jest stosowany w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz obrzęków stawów i mięśni u osób w wieku 16 lat i starszych z chorobą zwyrodnieniową stawów, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa oraz z dną moczanową.
Lek Etuxor jest może być także stosowany do krótkotrwałego leczenia bólu o nasileniu umiarkowanym związanego ze stomatologicznym zabiegiem chirurgicznym u osób w wieku 16 lat i starszych.

Jak stosować lek Etuxor?

Dawkę leku Etuxor dla każdego wskazania, sposób przyjmowania i długość leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkami lub niezależnie od posiłków. Tabletki należy przyjmować raz dziennie. Działanie leku może rozpocząć się szybciej, jeśli lek Etuxor zostanie przyjęty na czczo.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Etuxor?

W sytuacji pominięcia dawki leku, następnego dnia należy powrócić do zwykle stosowanego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Etuxor nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (etorykoksyb) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno go stosować, jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym kwas acetylosalicylowy i wybiórcze inhibitory cyklooksygenazy 2.
Leku Etuxor nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Etuxor?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Etuxor, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych wskazań. Należy stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku Etuxor dłużej niż jest to konieczne. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawałów serca i udarów po przedłużającym się stosowaniu leku Etuxor, szczególnie w dużych dawkach. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Etuxor z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Etuxor w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Etuxor nie wolno stosować u kobiet w ciąży, u kobiet planujących ciążę ani u kobiet karmiących piersią. W przypadku zajścia w ciążę kobieta powinna odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Etuxor?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Etuxor. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Etuxor i jak najszybciej porozumieć się z lekarzem w razie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: skrócenie oddechu, ból w klatce piersiowej, pojawienie się lub nasilenie obrzęków wokół kostek; objawów nieprawidłowej czynności wątroby (takich jak: zażółcenie skóry i oczu); ciężki lub nieprzerwany ból żołądka, czarny zabarwienie stolca; objawów reakcji alergicznej (takich jak: owrzodzenia, pęcherzyki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła powodujący problemy z oddychaniem).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Etuxor?

W razie przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek leku należy jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną.

Czy lek Etuxor wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Etuxor mogą wystąpić zawroty głowy i senność - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych, jeśli wystąpią takie objawy.

Jak przechowywać lek Etuxor?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Etuxor - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem