Dodaj do mojego indeksu leków »

Eva/qu Bambini preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Eva/qu Bambini (WM) czopki doodbytnicze 6 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,80 Cena 100% (zł): 18,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Eva/qu Bambini

Informacja dla pacjenta

So. Se. Pharm S.r.l.

SKŁAD
Produkt Eva/qu Bambini zawiera dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie.

WŁAŚCIWOŚCI
Czopek po wprowadzeniu do odbytu rozpuszcza się w ciągu kilku minut, uwalniając duże ilości mikropęcherzyków, które wywierając nacisk rozszerzają ścianki bańki odbytnicy i powodują jej odruchowy skurcz. Rozpuszczony czopek dodatkowo zmiękcza zatrzymane masy kałowe. Dzięki musującemu działaniu powoduje oderwanie mas kałowych i ich szybkie i efektywne wydalenie.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Eva/qu Bambini jest przeznaczony dla dzieci od 13. miesiąca życia do 12. roku życia, w przypadku opóźnień regularnego rytmu wypróżniania, zarówno powtarzających się, jak i okazjonalnych. Jest szczególnie zalecany dla dzieci w okresie rekonwalescencji, niepełnosprawnych motorycznie, obłożnie chorych. Zastosowanie czopków pomaga w przygotowaniu do opróżnienia odbytu przed zabiegami chirurgicznymi, gastroenterologicznymi, urologicznymi oraz rektoskopią.

SPOSÓB PODAWANIA
Wprowadzić czopek do kanału odbytu, popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeżeli okaże się konieczne, np. przy zmianach chorobowych, hemoroidach, czopek należy wprowadzić po jego wcześniejszym natłuszczeniu olejem wazelinowym lub oliwą z oliwek. Nawet jeśli chęć wypróżnienia pojawi się szybko, zaleca się kilkuminutowe powtrzymanie wypróżnienia.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na składniki produktu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk