Dodaj do mojego indeksu leków »

Eva/qu preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Eva/qu (WM) czopki doodbytnicze 6 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,00 Cena 100% (zł): 18,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Eva/qu

Informacja dla pacjenta

So. Se. Pharm S.r.l.

SKŁAD
Produkt Eva/qu zawiera dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie.

WŁAŚCIWOŚCI
Czopek po wprowadzeniu do odbytu rozpuszcza się w ciągu kilku minut, uwalniając duże ilości mikropęcherzyków, które wywierając nacisk rozszerzają ścianki bańki odbytnicy i powodują jej odruchowy skurcz. Rozpuszczony czopek dodatkowo zmiękcza zatrzymane masy kałowe. Dzięki musującemu działaniu powoduje oderwanie mas kałowych i ich szybkie i efektywne wydalenie.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Eva/qu jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w przypadku opóźnień regularnego rytmu wypróżniania, zarówno powtarzających się, jak i okazjonalnych. Jest szczególnie zalecany w okresie ciąży, w okresie karmienia piersią, w okresie rekonwalescencji, u osób w podeszłym wieku, u osób niepełnosprawnych motorycznie oraz u osób obłożnie chorych. Zastosowanie czopków pomaga w przygotowaniu do opróżnienia odbytu przed zabiegami chirurgicznymi, gastroenterologicznymi, urologicznymi, USG prostaty oraz rektoskopią.

SPOSÓB PODAWANIA
W trakcie aplikacji należy użyć od jednego do kilku czopków. Wprowadzić czopek do kanału odbytu, popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeżeli okaże się to konieczne, np. w przypadku zmian chorobowych lub hemoroidów, czopek należy wprowadzić po jego wcześniejszym natłuszczeniu olejem wazelinowym lub oliwą z oliwek. Nawet jeśli chęć wypróżnienia pojawi się szybko, zaleca się powtrzymanie wypróżnienia przez kilka minut.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na składniki produktu. Wyrób medyczny Eva/qu nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12. roku życia.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk