LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja WRZESIEŃ 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

EvoTears (Perfluorohexyloctane) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
EvoTears (WM) krople do oczu 1 but. 3 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 59,90 Cena 100% (zł): 59,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

EvoTears

Informacja dla pacjenta

Ursapharm Poland Sp. z o.o.

SKŁAD
Produkt zawiera oktan perfluoroheksylu (F6H8).

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny EvoTears jest przeznaczony do nawilżania suchych, podrażnionych oczu; stabilizuje film łzowy i łagodzi objawy występujące przy suchości oczu.

SPOSÓB PODAWANIA
Zakroplić 1 kroplę produktu do worka spojówkowego każdego oka 4 razy dziennie. W razie konieczności można stosować produkt codziennie. W przypadku dolegliwości utrzymujących się przez dłuższy czas należy zgłosić się do lekarza okulisty.
W przypadku konieczności równoczesnego stosowania innych leków okulistycznych należy zachować co najmniej 15-minutowy odstęp pomiędzy stosowaniem poszczególnych preparatów.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na składniki produktu. Nie zaleca się stosowania produktu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u dzieci.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W pojedynczych przypadkach stosowania produktu zgłaszano przypadki przejściowego podrażnienia oczu: pieczenia, swędzenia lub zaczerwienienia oczu - w razie wystąpienia podrażnienia oczu utrzymującego się przez dłuższy czas należy zakończyć stosowanie produktu i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

UWAGI
Produkt nie jest przeznaczony dla osób noszących soczewki kontaktowe. Produkt może być stosowany przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl