LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Exforge HCT (Amlodipine + Valsartan + Hydrochlorothiazide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Exforge HCT (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 160 mg + 12,5 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
48,00
Cena
100% (zł):
48,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Exforge HCT (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 160 mg + 25 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
48,00
Cena
100% (zł):
48,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Exforge HCT

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Europharm Ltd.

Co zawiera lek Exforge HCT?

Lek Exforge HCT występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Exforge HCT 5 mg + 160 mg + 12,5 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu), 160 mg walsartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  • Exforge HCT 10 mg + 160 mg + 25 mg
    1 tabletka powlekana zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu), 160 mg walsartanu oraz 25 mg hydrochlorotiazydu.

Jak działa lek Exforge HCT?

Lek Exforge HCT zawiera trzy substancje czynne: amlodypinę, walsartan i hydrochlorotiazyd. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Walsartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Exforge HCT?

Lek Exforge HCT jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów dorosłych, u których ciśnienie krwi jest już kontrolowane poprzez przyjmowanie amlodypiny, walsartanu i hydrochlorotiazydu w postaci osobnych leków, i dla których korzystne może być przyjmowanie 1 tabletki leku Exforge HCT zawierającej wszystkie trzy substancje.

Jak stosować lek Exforge HCT?

Odpowiednią dawkę leku Exforge HCT dla każdego pacjenta ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano; można go przyjmować z jedzeniem lub bez. Tabletkę należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Leku Exforge HCT nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Exforge HCT?

Lek Exforge HCT należy przyjmować regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej, a następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Jeśli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć zapomnianą dawkę leku. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Exforge HCT nie może być stosowany?

Leku Exforge HCT nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amlodypinę, walsartan lub hydrochlorotiazyd), inny lek z grupy antagonistów wapnia, pochodne sulfonamidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Exforge HCT nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Exforge HCT?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Exforge HCT lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku pacjent powinien omówić je z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W czasie stosowania leku Exforge HCT należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Podczas stosowania leku Exforge HCT należy unikać spożywania zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować lek Exforge HCT z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Exforge HCT z jedzeniem i piciem?

Pacjenci przyjmujący lek Exforge HCT nie powinni spożywać grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego, ponieważ produkty te mogą zwiększać stężenie amlodypiny (składnik leku Exforge HCT) we krwi. W rezultacie tego może dojść do nieprzewidzianego nasilenia działania obniżającego ciśnienie krwi przez lek Exforge HCT.

Czy można stosować lek Exforge HCT w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Exforge HCT u kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ może poważnie zaszkodzić dziecku w tym okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Exforge HCT, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Exforge HCT w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Exforge HCT?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Exforge HCT są zestawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać stosowanie leku Exforge HCT i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, skrócenia oddechu lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy i ust; obrzęk języka i gardła powodujący znaczne problemy z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne obejmujące intensywną wysypkę, pokrzywkę, zaczerwienienie skóry na całym ciele, silne swędzenie, pęcherze, złuszczanie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówki (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); nieregularna czynność serca, zawał serca; zawroty głowy, niskie ciśnienie krwi; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki); znaczne zmniejszenie ilości wydalanego moczu (objaw osłabienia czynności nerek).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Exforge HCT?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Exforge HCT wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Exforge HCT może powodować zawroty głowy, senność, nudności lub ból głowy - jeśli wystąpią takie objawy, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn.

Jak przechowywać lek Exforge HCT?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Exforge HCT - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem