LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ezetimibe Aurovitas (Ezetimibe)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ezetimibe Aurovitas (Rp) tabletki 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
30,60
Cena
100% (zł):
30,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ezetimibe Aurovitas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Ezetimibe Aurovitas?

Lek Ezetimibe Aurovitas występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 10 mg ezetymibu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Ezetimibe Aurovitas?

Ezetymib zmniejsza podwyższone stężenie cholesterolu we krwi poprzez zmniejszenie wchłaniania cholesterolu w przewodzie pokarmowym.

Kiedy stosować lek Ezetimibe Aurovitas?

Lek Ezetimibe Aurovitas stosuje się w połączeniu z dietą obniżającą stężenie cholesterolu:
- jeśli istnieje zwiększone stężenie cholesterolu we krwi (w hipercholesterolemii pierwotnej - heterozygotycznej rodzinnej lub nierodzinnej) w skojarzeniu ze statyną, jeśli nie jest możliwe odpowiednie zmniejszenie stężenia cholesterolu podczas stosowania wyłącznie statyny, lub w monoterapii, jeśli stosowanie statyny nie jest wskazane lub źle tolerowane);
- w przypadku istnienia zaburzenia dziedzicznego (w homozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej), które powoduje zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi (w tym przypadku u pacjenta zostanie zastosowana statyna oraz mogą być zastosowane inne metody leczenia).
U pacjentów z chorobą serca lek Ezetimibe Aurovitas stosowany w skojarzeniu ze statynami zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru, zabiegów operacyjnych wykonywanych w celu zwiększenia dopływu krwi do serca oraz hospitalizacji z powodu bólów klatki piersiowej.
Lek Ezetimibe Aurovitas stosuje się u pacjentów, u których sama dieta obniżająca poziom cholesterolu nie wystarcza, żeby kontrolować jego stężenie we krwi. Podczas przyjmowania leku Ezetimibe Aurovitas należy dalej przestrzegać diety obniżającej poziom cholesterolu.

Jak stosować lek Ezetimibe Aurovitas?

Dawkę leku Ezetimibe Aurovitas, sposób podawania i czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować o dowolnej porze dnia, z jedzeniem lub bez jedzenia. Jeżeli lekarz przepisał lek Ezetimibe Aurovitas i statynę, oba leki można przyjmować w tym samym czasie.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ezetimibe Aurovitas?

Jeśli pacjent pominie dawkę leku Ezetimibe Aurovitas, powinien przyjąć przepisaną dawkę następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Ezetimibe Aurovitas nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ezetymib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Ezetimibe Aurovitas nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat, jeśli nie zostanie przepisany przez specjalistę; leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ezetimibe Aurovitas?

Przed przepisaniem leku Ezetimibe Aurovitas konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi częstość wizyt kontrolnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku.

Jak stosować lek Ezetimibe Aurovitas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Ezetimibe Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Możliwość zastosowania leku Ezetimibe Aurovitas u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią określa lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ezetimibe Aurovitas?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Ezetimibe Aurovitas są opisane szczegółowo w ulotce dołączonej do opakowania leku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli w trakcie przyjmowania leku Ezetimibe Aurovitas wystąpi jakikolwiek z następujących ciężkich działań niepożądanych: niewyjaśnione bóle mięśni, ich tkliwość lub osłabienie; objawy reakcji alergicznej, takie jak obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, mogące powodować problemy z oddychaniem lub połykaniem; silny ból brzucha (objaw zapalenia trzustki); kamienie żółciowe lub zapalenie pęcherzyka żółciowego; zapalenie wątroby.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ezetimibe Aurovitas?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Ezetimibe Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy oczekiwać, że lek Ezetimibe Aurovitas będzie zaburzał zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy jednak wziąć pod uwagę, że u niektórych osób po przyjęciu leku Ezetimibe Aurovitas mogą wystąpić zawroty głowy - w takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Ezetimibe Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ezetimibe Aurovitas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem