LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

FFbaby kapsułki (Lactobacillus rhamnosus + Bifidobacterium breve)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
FFbaby (Supl) kapsułki 28 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 64,50 Cena 100% (zł): 64,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

FFbaby kapsułki

Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

Skład

1 kapsułka (1 porcja proszku) zawiera 1 mln CFU szczepów bakterii Lactobacillus rhamnosus KL53A i Bifidobacterium breve PB04 oraz 8 mg witaminy C.

Zastosowanie

Suplement diety FFbaby jest przeznaczony do ustalania prawidłowego składu flory bakteryjnej układu pokarmowego nowo narodzonych niemowląt, u których wystąpiły czynniki opóźniające lub zaburzające kolonizację jelit korzystnymi bakteriami, takie jak m.in. przedwczesny poród, narodziny przez cesarskie cięcie, czasowa lub trwała rezygnacja z karmienia mlekiem matki, stosowanie antybiotykoterapii.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu. Produktu nie należy stosować w przypadku przeciwwskazań do żywienia enteralnego. Nie stosować pozajelitowo.

Sposób przyjmowania

Stosować 2 razy dziennie najlepiej od pierwszych godzin życia przez okres od 1 do 6 tygodni. Dziecko powinno spożyć preparat bezpośrednio po przygotowaniu (rozpuszczonego produktu nie należy przechowywać).

Sposób podawania

Otworzyć kapsułkę, zawartość kapsułki wysypać i rozpuścić w niewielkiej objętości 1,5-3 ml (1 łyżeczka) letniego płynu tj. w przegotowanej wodzie o temperaturze pokojowej, mleku matki lub w mleku do początkowego żywienia niemowląt. Podawać doustnie w butelce ze smoczkiem, łyżeczką lub małą strzykawką doustną na wewnętrzną stronę policzka. Produkt może być także podawany przez sondę dożołądkową - tylko w warunkach szpitalnych przez personel medyczny.
Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Uwagi

Produkt należy przechowywać w temperaturze od 2 do 8°C (w lodówce).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem