Dodaj do mojego indeksu leków »

FFbaby (Lactobacillus rhamnosus+Bifidobacterium breve) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
FFbaby (ŚSPŻ) kapsułki 14 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 24,00 Cena 100% (zł): 24,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

FFbaby

Informacja dla pacjenta

Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
1 kapsułka (1 porcja proszku) zawiera 1 mln CFU szczepów bakterii Lactobacillus rhamnosus KL53A i Bifidobacterium breve PB04.

ZASTOSOWANIE
FFbaby jest preparatem do postępowania dietetycznego w celu ustalenia prawidłowego składu flory bakteryjnej układu pokarmowego nowo narodzonych niemowląt, u których wystąpiły czynniki opóźniające lub zaburzające kolonizację jelit korzystnymi bakteriami, m.in. przedwczesny poród, narodziny przez cesarskie cięcie, czasowa lub trwała rezygnacja z karmienia mlekiem matki, stosowanie antybiotykoterapii.

PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Produktu nie należy stosować w przypadku przeciwwskazań do żywienia enteralnego. Nie stosować pozajelitowo.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Stosować 2 razy dziennie od pierwszych godzin życia przez okres od 1 do 6 tygodni. Dziecko powinno spożyć preparat bezpośrednio po przygotowaniu (rozpuszczonego produktu nie należy przechowywać).
Sposób podawania
Otworzyć kapsułkę, zawartość kapsułki wysypać i rozpuścić w niewielkiej objętości 1,5-3 ml (1 łyżeczka) letniego płynu tj. w przegotowanej wodzie o temperaturze pokojowej, mleku matki lub w mleku do początkowego żywienia niemowląt. Podawać doustnie w butelce ze smoczkiem, łyżeczką lub małą strzykawką doustną na wewnętrzną stronę policzka. Produkt może być także podawany przez sondę dożołądkową - tylko w warunkach szpitalnych przez personel medyczny.
Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

UWAGI
Produkt należy przechowywać w temperaturze od 2 do 8°C (w lodówce).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk