LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Felogel neo (Diclofenac)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Felogel neo (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 60 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 9,00 Cena 100% (zł): 9,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Felogel neo (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 120 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,20 Cena 100% (zł): 16,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Felogel neo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sopharma Warszawa Sp. z o.o.

Skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. Preparat zawiera glikol propylenowy i benzoesan sodu.

Wskazania

Miejscowe objawowe leczenie:
- pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
- ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty);
- ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat
    Żel należy stosować miejscowo na skórę 2 do 3 razy na dobę i dokładnie rozsmarować, aż do wchłonięcia przez skórę. Wymagana ilość żelu zależy od wielkości zmienionego obszaru, np. 2 g żelu (około 6 cm) wystarczają do posmarowania obszaru skóry o powierzchni około 400 cm2. Po każdym nałożeniu żelu należy umyć ręce, jeżeli ręce nie są poddawane leczeniu. W przypadku zakrzepowego zapalenia żył nie należy uciskać miejsca stosowania żelu. Preparatu nie należy stosować pod opatrunki okluzyjne.
    Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. U osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat w przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. Jeśli preparat wymaga stosowania u dzieci w wieku 14 lat i powyżej w celu złagodzenia bólu dłużej niż 7 dni lub jeśli objawy nasilą się, pacjent lub opiekunowie powinni skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież poniżej 14 lat
    Nie ma wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Preparat należy stosować w zwykle zalecanej dawce.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, astma przebiegająca pod postacią napadu, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa. Trzeci trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w trakcie ciąży. Stosowanie diklofenaku w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią. W przypadkach, gdy jego zastosowania jest uzasadnione, nie należy go stosować na piersi, na duże powierzchnie skory ani długotrwale.

Działania niepożądane

Często: świąd, zaczerwienienie, wysypka skórna, wyprysk, kontaktowe zapalenie skóry. Rzadko: pęcherzowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: astma; reakcje nadwrażliwości na światło; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; wysypka grudkowa. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych w przypadku stosowania preparatu na duże powierzchnie skory lub podczas stosowania długotrwałego.

Uwagi

Preparat należy stosować wyłącznie na zdrową i nieuszkodzoną skórę (bez otwartych ran i uszkodzeń). Preparatu nie należy stosować do oczu ani na błony śluzowe. Leczonej powierzchni skóry nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem