LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Fervex (Paracetamol + Ascorbic acid - vitamin C + Pheniramine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Fervex (OTC) granulat do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 25 mg 8 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,70
Cena
100% (zł):
20,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fervex (OTC) granulat do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 25 mg 12 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,50
Cena
100% (zł):
28,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fervex D (OTC) granulat do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 25 mg 8 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fervex o smaku malinowym (OTC) granulat do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 25 mg 8 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,70
Cena
100% (zł):
20,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fervex o smaku malinowym (OTC) granulat do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 25 mg 12 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,50
Cena
100% (zł):
28,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Fervex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Upsa SAS

Co zawiera Fervex?

Lek Fervex występuje w postaci granulatu, z którego przygotowuje się roztwór doustny, w trzech wariantach, w tym pozycja dla osób z cukrzycą. Wszystkie pozycje leku są dostępne bez recepty.

 • Fervex
  1 saszetka Fervex zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy. Lek zawiera sacharozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
 • Fervex D
  1 saszetka Fervex D zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią.
 • Fervex o smaku malinowym
  1 saszetka Fervex o smaku malinowym zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy. Lek zawiera sacharozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa Fervex?

Lek Fervex zawiera 3 substancje czynne o skojarzonym działaniu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk śluzówek, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Kiedy stosować Fervex?

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie śluzówki nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.
W przypadku wystąpienia zakażenia bakteryjnego może być konieczne wdrożenie leczenia antybiotykami, o czym decyduje lekarz.

Jak stosować Fervex?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Leku Fervex nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

 • Dorośli i młodzież powyżej 15 lat
  1 saszetka Fervex 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. U osób dorosłych o masie ciała większej niż 50 kg, całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 g.
 • Dzieci i młodzież
  Leku Fervex nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku nie jest wymagane dostosowanie dawki.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek dawkę leku Fervex należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Sposób podawania

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody. W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

Kiedy Fervex nie może być stosowany?

Leku Fervex nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Fervex nie należy stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, jaskry z wąskim kątem przesączania, rozrostu gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu. Nie stosować u osób w wieku poniżej 15 lat. Leku Fervex D nie należy stosować u osób z fenyloketonurią ze względu na zawartość aspartamu.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Fervex?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zwrócić uwagę, czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu (ryzyko przedawkowania). Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej) oraz zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Nigdy nie należy przyjmować dawki leku większej niż zalecana. W czasie stosowania leku Fervex nie zaleca się picia napojów alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol lub przyjmowania środków uspokajających.

Jak stosować Fervex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Fervex nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub feniraminę ani z innymi lekami zmniejszającymi przekrwienie śluzówki nosa w postaci kropli do nosa. Należy zachować ostrożność stosując: pochodne morfiny (leki przeciwbólowe, przeciwkaszlowe oraz leki zastępcze), neuroleptyki, barbiturany, benzodiazepiny, leki nasenne, leki przeciwdepresyjne o działaniu uspokajającym (np. amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina), leki przeciwhistaminowe blokujące receptor H1, leki przeciwnadciśnieniowe o działaniu ośrodkowym, baklofen i talidomid, przeciwcholinergiczne leki przeciwparkinsonowskie, leki atropinopodobne o działaniu przeciwskurczowym, neuroleptyki z grupy pochodnych fenotiazyny, klozapinę, salicylamid, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, kofeinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, inhibitory MAO, warfarynę.

Czy można stosować Fervex w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Fervex w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Fervex?

Podczas stosowania leku Fervex mogą wystąpić: zaburzenia oddawania moczu, uczucie suchości w ustach, zaburzenia widzenia, kołatanie serca, zaparcia, zaburzenia równowagi, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, zawroty głowy (częściej u osób w wieku podeszłym), zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność, uspokojenie lub senność, obniżenie ciśnienia krwi. W pewnych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia zmian na skórze, zaczerwienienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznych. W rzadkich przypadkach stwierdzano zmniejszenie liczby białych krwinek, płytek krwi oraz zmniejszenie liczby czerwonych krwinek. U pacjentów ze skłonnością może wystąpić ostry atak jaskry (wysokie ciśnieniu w oku, ból oka i zamglenie widzenia).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Fervex?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Przedawkowanie feniraminy może spowodować: drgawki (szczególnie u dzieci), zaburzenia świadomości, śpiączkę. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku do kilkunastu godzin objawy takie, jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie; objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje znać o sobie rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

Czy Fervex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Fervex może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy i obsługujących maszyny.

Jak przechowywać Fervex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Fervex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Fervex - powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem