LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Finamlox (Amlodipine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Finamlox (Rp) tabletki 5 mg 30 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 6,98 Cena 100% (zł): 6,98 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Finamlox

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera Finamlox?

Lek Finamlox występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

Jak działa Finamlox?

Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Finamlox?

Lek Finamlox jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub bólu w klatce piersiowej, który jest nazywany dławicą piersiową, oraz jej postaci nazywanej dławicą piersiową Prinzmetala.

Jak stosować Finamlox?

Dawkowanie leku Finamlox w każdym wskazaniu i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Finamlox bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Zaleca się stosowanie leku codziennie o tej samej porze, niezależnie od posiłków i napojów. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą. Leku nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Finamlox?

Istotną rzeczą jest przyjmowanie leku w sposób ciągły. W przypadku gdy pacjent zapomni przyjąć tabletkę, należy ją pominąć i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Finamlox nie może być stosowany?

Leku Finamlox nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (amlodypinę), innego antagonistę wapnia lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Finamlox należy stosować w nadciśnieniu tętniczym u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat; nie należy go stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Finamlox?

Przez rozpoczęciem stosowania leku Finamlox lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, zadecyduje czy pacjent może przyjmować lek oraz określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku.

Jak stosować Finamlox z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Finamlox z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Finamlox nie powinny spożywać grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego, gdyż mogą one spowodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi, co w konsekwencji może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze.

Czy można stosować Finamlox w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości stosowania leku Finamlox u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Finamlox?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Finamlox, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Finamlox i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, skrócenie oddechu lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy oraz ust; obrzęk języka i gardła powodujący duże trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne (np. intensywna wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, ostry świąd, pęcherze, złuszczanie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); zawał serca, zaburzenia rytmu serca; ostry ból brzucha (objaw zapalenia trzustki).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Finamlox?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Finamlox wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Finamlox mogą wystąpić nudności, zawroty głowy, ból głowy lub zmęczenie - jeśli pojawią się takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Finamlox?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem