LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Flector Patch (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Flector Patch (OTC) plaster leczniczy 140 mg 5 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,40
Cena
100% (zł):
38,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Flector Patch

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

IBSA Farmaceutici Italia S.r.l.

Flector Patch - skład

1 plaster leczniczy 140 cm2 zawiera 180 mg diklofenaku epolaminy, co odpowiada 140 mg diklofenaku sodu. 1 plaster zawiera: 14 mg parahydroksybenzoesanu metylu, 7 mg parahydroksybenzoesanu propylu i 420 mg glikolu propylenowego.

Flector Patch - wskazania

Miejscowe, objawowe leczenie bólu towarzyszącego zapaleniu nadkłykcia i skręceniom stawu skokowego.

Flector Patch - dawkowanie

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia działań niepożądanych zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki w najkrótszym możliwie okresie koniecznym do kontrolowania objawów i nieprzekraczania 14 dni stosowania.

  • Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i starsza
    Objawowe leczenie bólu towarzyszącego skręceniu stawu skokowego: 1 plaster raz na dobę.
    Objawowe leczenie bólu towarzyszącego zapaleniu nadkłykcia: 1 plaster rano i 1 plaster wieczorem.
    Preparat powinien być stosowany najkrócej jak to jest możliwe w zależności od wskazania: objawowe leczenie bólu towarzyszącego skręceniu stawu skokowego - 3 dni; objawowe leczenie bólu towarzyszącego zapaleniu nadkłykcia - maksymalnie 14 dni. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli w trakcie zalecanego okresu leczenia nie nastąpi poprawa, lub nastąpi nasilenie objawów. W przypadku stosowania u dzieci w wieku 16 lat i więcej, jeśli preparat wymaga stosowania dłuższego niż 7 dni lub jeśli objawy pogarszają się, należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat
    Nie ma wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów w podeszłym wieku ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat należy stosować z zachowaniem ostrożności u osób z niewydolnością wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Wyłącznie do stosowania na skórę. Plaster należy nakleić na bolący staw lub miejsce objęte bólem. Jeśli to konieczne, plaster można dodatkowo przymocować siatką elastyczną. Nie stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Plaster należy używać w całości.

Flector Patch - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Pacjenci, u których zastosowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ powoduje ataki astmy, pokrzywkę lub ostry nieżyt nosa. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Uszkodzenia skóry w miejscu zastosowania, takie jak: wysiękowe zapalenie skóry, wysypka, zakażona rana, oparzenie lub zranienie. Ciąża od 6 miesiąca. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat.

Flector Patch - ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży jeśli nie jest bezwzględnie konieczne. Jeśli diklofenak stosowany jest u kobiet, które chcą zajść w ciążę lub podczas pierwszego lub drugiego trymestru ciąży, dawka powinna być jak najmniejsza, a czas stosowania jak najkrótszy. Diklofenak jest przeciwwskazany podczas trzeciego trymestru ciąży. Z powodu braku badań kontrolowanych przeprowadzonych wśród kobiet karmiących, preparat może być stosowany w tej grupie pacjentek jedynie z przepisu lekarza. Preparatu nie należy stosować w obrębie piersi kobiet karmiących ani na większych powierzchniach ciała przed dłuższy czas.

Flector Patch - działania niepożądane

Często: wysypka, wypryski, rumień, zapalenie skóry (w tym alergiczne zapalenie skóry i kontaktowe zapalenie skóry), świąd; reakcje w miejscu podania. Niezbyt często: wybroczyny; uczucie gorąca. Rzadko: pęcherzowe zapalenie skóry, sucha skóra. Bardzo rzadko: wysypka krostkowa; astma; reakcje nadwrażliwości na światło; nadwrażliwość (włączając pokrzywkę), obrzęk naczynioruchowy, reakcje typu anafilaktycznego.

Flector Patch - uwagi

Plaster należy stosować na nieuszkodzoną, zdrową skórę bez uszkodzeń i otwartych ran; nie należy stosować plastra podczas kąpieli i pod prysznicem. Nie należy stosować plastra na błony śluzowe lub w okolicach oczu. Nie stosować jednocześnie z innymi produktami leczniczymi zawierającymi diklofenak lub inne NLPZ podawanymi miejscowo lub ogólnie. Należy ostrzec pacjenta przed ekspozycją na światło słoneczne i światło solarium w celu zmniejszenia ryzyka reakcji nadwrażliwości na światło.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Flector Patch - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Flector Patch - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem