LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Flixotide Dysk (Fluticasone)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Flixotide Dysk (Rp) proszek do inhalacji 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
16,85
0,00
Cena
100% (zł):
19,75
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Flixotide Dysk (Rp) proszek do inhalacji 100 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
21,14
0,00
Cena
100% (zł):
30,14
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Flixotide Dysk (Rp) proszek do inhalacji 250 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
32,86
0,00
Cena
100% (zł):
60,16
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Flixotide Dysk (Rp) proszek do inhalacji 500 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
49,57
0,00
Cena
100% (zł):
105,24
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Flixotide Dysk

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera Flixotide Dysk?

Lek Flixotide Dysk występuje w postaci proszku do inhalacji w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 dawka inhalacyjna leku zawiera 50 mikrogramów, 100 mikrogramów, 250 mikrogramów lub 500 mikrogramów propionianu flutykazonu. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Flixotide Dysk?

Lek Flixotide Dysk zawiera propionian flutykazonu, który jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc.

Kiedy stosować Flixotide Dysk?

Lek Flixotide Dysk jest stosowany w zapobieganiu napadom astmy oskrzelowej u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat oraz w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - POChP u dorosłych (w tej drugiej chorobie stosowany jest lek Flixotide Dysk w dawkach 250 mikrogramów lub 500 mikrogramów).

Jak stosować Flixotide Dysk?

Dawkę leku Flixotide Dysk odpowiednią dla każdego pacjenta określa lekarz na podstawie stopnia ciężkości choroby. Dawkowanie leku będzie nadzorowane przez lekarza przez cały czas terapii. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku przepisanej przez lekarza. Nie należy także nagle przerywać stosowania leku bez wiedzy lekarza, gdyż może to spowodować nasilenie się objawów choroby i wystąpienie zaburzeń hormonalnych w organizmie.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, każdego dnia. Aparat do inhalacji Dysk zawiera lek Flixotide w postaci kolejnych dawek proszku do inhalacji. Należy kierować się zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania aparatu do inhalacji należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego. Po każdej inhalacji leku należy wypłukać jamę ustną wodą, co pomoże zapobiec wystąpieniu chrypki i pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Flixotide Dysk?

Istotne jest codzienne przyjmowanie leku Flixotide Dysk zgodnie z zaleceniami lekarza. Gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć tak szybko jak to możliwe i kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Flixotide Dysk nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (propionian flutykazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką alergię na białka mleka.
Lek Flixotide Dysk nie jest przeznaczony do stosowania w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Flixotide Dysk?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Flixotide Dysk konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po przepisaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem tym lekiem. W sytuacji gdy podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lek Flixotide Dysk nie jest odpowiedni do przerywania nagłego napadu duszności - należy wówczas zastosować szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela - taki jak salbutamol - taki lek pacjent musi zawsze mieć przy sobie. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Flixotide Dysk z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Flixotide Dysk w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowania leku Flixotide Dysk podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Flixotide Dysk?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Flixotide Dysk zawiera ulotka dołączona do opakowania. Lekarz zaleci stosowanie najmniejszej dawki leku Flixotide Dysk, która zapewnia kontrolę astmy lub POChP, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Flixotide Dysk i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła mogące powodować trudności z połykaniem lub oddychaniem; wysypka skórna lub zaczerwienienie skóry; gwałtowne nasilenie się świszczącego oddechu lub nagłe trudności w oddychaniu; nagłe uczucie osłabienia lub zawroty głowy.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Flixotide Dysk?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala. Zastosowanie większych niż zalecane dawek flutykazonu propionianu może powodować przemijające zahamowanie czynności kory nadnerczy. Długotrwałe stosowanie większych niż zalecane dawek flutykazonu propionianu może prowadzić do niewydolności kory nadnerczy.

Czy Flixotide Dysk wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby objawy niepożądane związane ze stosowaniem leku Flixotide Dysk miały wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Flixotide Dysk?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 30ºC.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Flixotide Dysk - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem