Dodaj do mojego indeksu leków »

Florion Duo Probiotyk + Elektrolity (Lactobacillus rhamnosus+Electrolytes and glucose) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Florion Duo Probiotyk + Elektrolity (ŚSPŻ) proszek 5 saszetek A + 5 saszetek B 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,50 Cena 100% (zł): 16,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Florion Duo Probiotyk + Elektrolity

Informacja dla pacjenta

Orion Pharma

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
Saszetka A zawiera 5 mld CFU bakterii Lactobacillus rhamnosus GG.
Saszetka B zawiera elektrolity (cytrynian sodu, chlorek potasu, chlorek sodu) i glukozę. Osmolarność roztworu: 225 mOsm/l.

ZASTOSOWANIE
Florion Duo Probiotyk + Elektrolity to preparat do postępowania dietetycznego w celu: uzupełnienia diety w bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG, które stanowią składnik prawidłowej mikroflory jelitowej; uzupełnienia diety w sole mineralne i wyrównania zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej. Produkt jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Produktu nie należy stosować w przypadku wstrząsu hemodynamicznego lub niedrożności jelit. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 6. miesiąca życia i o masie ciała poniżej 10 kg.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Produkt należy przyjmować w zależność od masy ciała lub według wytycznych lekarza.
Sposób podawania
Zawartość obu saszetek (A + B) należy rozpuścić w 200 ml wody o temperaturze pokojowej i wypić. Roztwór należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu w porcjach podzielonych. Ważne jest, aby oprócz tego produktu przyjmować także inne płyny- odpowiednie napoje to woda i rozcieńczone soki; należy unikać napojów o wysokiej zawartości cukru.
Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

UWAGI
Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk