LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Flucinar N (Fluocinolone acetonide + Neomycin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Flucinar N (Rp) maść 0,25 mg + 5 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Flucinar N

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera lek Flucinar N?

Lek Flucinar N występuje w postaci maści na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g maści zawiera 0,25 mg acetonidu fluocynolonu i 5 mg siarczanu neomycyny. Lek zawiera glikol propylenowy - może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Jak działa lek Flucinar N?

Lek Flucinar N zawiera dwa składniki - acetonid fluocynolonu i neomycynę. Acetonid fluocynolonu należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami o silnym działaniu; zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd. Neomycyna jest antybiotykiem aminoglikozydowym o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Kiedy stosować lek Flucinar N?

Lek Flucinar N jest wskazany w miejscowym leczeniu reagujących na leczenie kortykosteroidami suchych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza o podłożu alergicznym, powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwymi na neomycynę i przebiegających z nadmiernym rogowaceniem oraz uporczywym swędzeniem, zwłaszcza w: łojotokowym zapaleniu skóry, atopowym zapaleniu skóry, liszaju pokrzywkowym, wyprysku kontaktowym alergicznym, rumieniu wielopostaciowym, toczniu rumieniowatym, łuszczycy zadawnionej, liszaju płaskim.

Jak stosować lek Flucinar N?

Dawkowanie leku Flucinar N i czas stosowania określa lekarz.

Sposób podawania

Lek Flucinar N jest przeznaczony do stosowania na skórę. Cienką warstwę maści należy nałożyć na chorobowo zmienione miejsca na skórze. Po nałożeniu leku należy umyć ręce, chyba że lek jest stosowany do leczenia zmian na skórze dłoni.

Kiedy lek Flucinar N nie może być stosowany?

Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (acetonid fluocynolonu i neomycynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Flucinar N nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Flucinar N?

Przed przepisaniem leku Flucinar N konieczne jest weryfikacja przeciwwskazań do jego stosowania oraz środków ostrożności. Lekarz objaśni pacjentowi zasady prawidłowego stosowania leku. Należy ponownie skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy zaostrzą się. Należy unikać stosowania leku na dużą powierzchnię ciała, na uszkodzoną skórę, długotrwałego leczenia lekiem. Nie należy stosować maści pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym). U dzieci nie należy stosować leku na skórę twarzy. Szczególnie ostrożnie lek powinien być stosowany u pacjentów z łuszczycą, u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu. Ostrożnie stosować w już istniejących stanach zanikowych tkanki podskórnej, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Należy unikać kontaktu leku z oczami, śluzówkami lub ranami; nie stosować wokół oczu. Należy zwrócić się do lekarza w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Flucinar N z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Flucinar N w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku Flucinar N u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią. Bezwzględnie nie należy stosować leku w pierwszym trymestrze ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Flucinar N?

Ulotka dołączona do leku zawiera informacje o działaniach niepożądanych, które mogą wystąpić podczas leczenia lekiem Flucinar N. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią objawy podrażnienia lub skórna reakcja alergiczna, należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Flucinar N?

Po długotrwałym stosowaniu leku lub stosowaniu na duże powierzchnie skóry mogą pojawić się objawy przedawkowania - należy wówczas skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego połknięcia leku (np. przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Flucinar N?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Flucinar N - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem