LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Flurhinal (Fluticasone)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Flurhinal (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 125 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
7,61
0,00
Cena
100% (zł):
34,91
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Flurhinal (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 250 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
10,07
0,00
Cena
100% (zł):
65,74
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Flurhinal

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Co zawiera Flurhinal?

Lek Flurhinal występuje w postaci aerozolu inhalacyjnego w dwóch dawkach. Obie dawki są dostępne na receptę.
1 dawka inhalacyjna leku zawiera 125 mikrogramów lub 250 mikrogramów propionianu flutykazonu.

Jak działa Flurhinal?

Lek Flurhinal zawiera propionian flutykazonu, który jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc.

Kiedy stosować Flurhinal?

Lek Flurhinal jest przepisywany w celu leczenia astmy oskrzelowej u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat oraz w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - POChP u osób dorosłych (w tej drugiej chorobie stosowany jest tylko lek Flurhinal w dawce 250 mikrogramów razem z innym lekiem z grupy długodziałających leków rozszerzających oskrzela).

Jak stosować Flurhinal?

Lekarz dostosuje dawkę leku Flurhinal dla każdego pacjenta w zależności od ciężkości choroby. Dawkowanie leku będzie nadzorowane przez lekarza przez całą terapię. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku zleconej przez lekarza. Nie należy także nagle samodzielnie przerywać przyjmowania leku, ponieważ może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek Flurhinal można przyjmować o dowolnej porze dnia, niezależnie od posiłków. Stosować wziewnie za pomocą ustnika, w pozycji siedzącej lub stojącej. Osobom, które mają trudności ze skoordynowaniem wdechu z uwalnianiem leku z inhalatora za pomocą ustnika (np. dzieci i osoby w podeszłym wieku), zaleca się stosowanie komory inhalacyjnej Volumatic. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania. Po zakończeniu inhalacji należy przepłukać jamę ustną wodą, aby zapobiec wystąpieniu chrypki i kandydozy w jamie ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Flurhinal?

Bardzo ważne jest regularne stosowanie leku Flurhinal zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku pominięcia dawki leku należy odczekać do pory zastosowania następnej dawki. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Flurhinal nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (propionian flutykazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Flurhinal nie jest przeznaczony do stosowania w leczeniu astmy u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Flurhinal?

Przed przepisaniem leku Flurhinal konieczny jest wywiad lekarski oraz analiza przeciwwskazań i środów ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz przedstawi zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli podczas stosowania leku objawy choroby nasilą się lub wystąpi pogorszenie jej kontroli, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Leku Flurhinal nie należy stosować do przerywania nagłego napadu duszności. Jeśli w trakcie stosowania leku pojawi się nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Flurhinal z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Flurhinal w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Flurhinal u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Flurhinal?

Podczas stosowania leku Flurhinal mogą wystąpić działania niepożądane, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia objawów niepożądanych lekarz ustali stosowanie najmniejszej dawki leku Flurhinal, która zapewnia kontrolę astmy lub POChP. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Flurhinal i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią następujące objawy: ciężkie reakcje alergiczne (obrzęk twarzy, ust, jamy ustnej, języka lub gardła utrudniające przełykanie lub oddychanie, swędząca wysypka, uczucie osłabienia, omdlenie); nasilenie się zaburzeń oddychania lub świszczącego oddechu po użyciu inhalatora; skórne reakcje alergiczne (wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, swędzenie skóry, powstawanie pęcherzy przypominających pokrzywkę).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Flurhinal?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Flurhinal wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Flurhinal wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Flurhinal?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Termin ważności po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 3 miesiące. Pojemnik z aerozolem należy chronić przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Flurhinal - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem