LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Fluticomb (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Fluticomb (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 50 µg + 25 µg/dawkę odm. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
71,94
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fluticomb (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 125 µg + 25 µg/dawkę odm. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
12,74
0,00
Cena
100% (zł):
87,86
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fluticomb (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 250 µg + 25 µg/dawkę odm. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
13,74
0,00
Cena
100% (zł):
104,53
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Fluticomb

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Fluticomb?

Lek Fluticomb występuje w postaci aerozolu inhalacyjnego w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Fluticomb 50 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 50 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona leku, czyli ta która wydostaje się z inhalatora, zawiera 44 mikrogramy propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Fluticomb 125 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 125 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona leku, czyli ta która wydostaje się z inhalatora, zawiera 110 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Fluticomb 250 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona leku, czyli ta która wydostaje się z inhalatora, zawiera 220 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).

Jak działa Fluticomb?

Lek Fluticomb zawiera dwie substancje czynne - propionian flutykazonu i salmeterol - zastosowane jednocześnie zapewniają leczenie astmy. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc, a salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Fluticomb?

Lek Fluticomb jest stosowany w leczeniu astmy. Lek należy stosować każdego dnia - nawet wówczas gdy nie występują objawy, w celu zapewnienia prawidłowej kontroli astmy.

Jak stosować Fluticomb?

Dawkę leku Fluticomb odpowiednią dla pacjenta określa lekarz, biorąc pod uwagę stopień ciężkości choroby. Dawkowanie musi być kontrolowane przez cały okres leczenia astmy. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki zaleconej przez lekarza. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, ponieważ może to nasilić objawy astmy.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie z inhalatora za pomocą ustnika, codziennie. Inhalację należy wykonywać w pozycji stojącej lub siedzącej. Należy ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Jeżeli pacjent ma problemy ze skoordynowaniem oddechu i inhalacji z inhalatora za pomocą ustnika, lekarz może zalecić zastosowanie inhalatora w połączeniu z komorą inhalacyjną AeroChamber Plus. W takim przypadku osoba z personelu medycznego powinna poinstruować pacjenta jak prawidłowo stosować inhalator w połączeniu z komorą inhalacyjną. Po każdej inhalacji należy wypłukać jamę ustną wodą i (lub) szczotkować zęby, co zapobiega wystąpieniu chrypki i pleśniawek w jamie ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Fluticomb?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Fluticomb nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu i salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Fluticomb nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Fluticomb?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Fluticomb lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi zasady leczenia i harmonogram wizyt kontrolnych. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, powinien zwrócić się do lekarza. Jeżeli mimo stosowania leku objawy astmy nie ustąpią lub nasilą się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Fluticomb nie należy stosować do opanowywania nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych - w takim przypadku konieczne jest zastosowanie szybko działającego leku rozszerzającego oskrzela, jakim jest salbutamol. Dla bezpieczeństwa osoba z astmą musi zawsze mieć przy sobie taki lek. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia lekiem Fluticomb pojawi się nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.

Jak stosować Fluticomb z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Fluticomb w ciąży i okresie karmienia piersią?

Zastosowanie leku Fluticomb w okresie ciąży i karmienia piersią musi być ocenione indywidualnie przez lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Fluticomb?

Działania niepożądane, które mogą się pojawić podczas leczenia lekiem Fluticomb, są zestawione w ulotce dołączonej do opakowania. Lekarz zaleci najmniejszą dawkę leku Fluticomb, która zapewnia kontrolę astmy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Fluticomb należy odstawić i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta pojawią się objawy reakcji alergicznej. Należą do nich: nagłe problemy z oddychaniem bezpośrednio po przyjęciu leku, nasilenie się świszczącego oddechu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna i swędzenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Fluticomb?

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Fluticomb wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Fluticomb wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Fluticomb?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Pojemnika z aerozolem nie należy wystawiać na działanie temperatury wyższej niż 50ºC oraz należy go chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Fluticomb - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem