LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Flutixon Neb (Fluticasone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Flutixon Neb (Rp) zawiesina do nebulizacji 0,5 mg/2 ml 10 amp. 2 ml 75+: n.d. Ciąża: C Odpłatność: R Opłata pacjenta (zł): 3,20 Cena 100% (zł): 28,83 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Flutixon Neb (Rp) zawiesina do nebulizacji 2 mg/2 ml 10 amp. 2 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 70,00 Cena 100% (zł): 70,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Flutixon Neb

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Flutixon Neb?

Lek Flutixon Neb występuje w postaci zawiesiny do nebulizacji w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 ampułka z 2 ml zawiesiny zawiera 0,5 mg lub 2 mg propionianu flutykazonu.

Jak działa Flutixon Neb?

Lek Flutixon Neb zawiera propionian flutykazonu, który jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc.

Kiedy stosować Flutixon Neb?

Lek Flutixon Neb jest stosowany do zapobiegania i leczenia napadów astmy oskrzelowej u dorosłych pacjentów i młodzieży w wieku powyżej 16 lat, którzy wymagają regularnego leczenia. U dzieci w wieku 4 lat i starszych lek Flutixon Neb jest stosowany w leczeniu napadów astmy oskrzelowej.

Jak stosować Flutixon Neb?

Dawkę leku Flutixon Neb lekarz dostosuje indywidualnie dla każdego pacjenta i będzie nadzorował dawkowanie leku przez cały czas leczenia. Nie należy zmieniać dawki leku bez zalecenia lekarza. Nie należy nagle przerywać stosowania leku bez zlecenia lekarza, ponieważ może to spowodować nasilenie się objawów astmy.

Sposób podawania

Lek należy stosować regularnie, każdego dnia. Lek Flutixon Neb jest przeznaczony wyłącznie do inhalacji; nie należy go połykać ani wstrzykiwać. Lek należy stosować z nebulizatorem pneumatycznym; nie zaleca się jego stosowania z nebulizatorami ultradźwiękowymi. Należy dostosować się do zaleceń przedstawionymi w instrukcji obsługi nebulizatora. Zaleca się inhalację leku za pomocą ustnika, aby uniknąć ryzyka pojawienia się zmian na skórze twarzy w przypadku długotrwałego podawania leku przy użyciu maski twarzowej. Jeśli lek jest stosowany z użyciem maski twarzowej, skórę twarzy kontaktującą się z maską należy chronić kremem lub dokładnie umyć po inhalacji. Po inhalacji leku należy wypłukać usta wodą, aby zapobiec wystąpieniu chrypki i pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Flutixon Neb?

Istotne jest regularne stosowanie zaleconej przez lekarza dawki leku Flutixon Neb. W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę o ustalonej porze. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Flutixon Neb nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (propionian flutykazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Flutixon Neb w dawce 2 mg/2 ml nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Flutixon Neb?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Flutixon Neb lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądało dawkowanie i kontrola leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeśli podczas stosowania leku objawy astmy nasilą się lub pogorszy się kontrola choroby, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Lek Flutixon Neb nie jest skuteczny w przerywaniu nagłego napadu astmy przebiegającego z dusznością - w takich sytuacjach stosuje się szybko działający lek rozszerzający oskrzela, który pacjent powinien zawsze mieć przy sobie. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Flutixon Neb z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Flutixon Neb w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje pacjentkę o możliwości zastosowania leku Flutixon Neb podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Flutixon Neb?

Działania niepożądane występujące podczas leczenia lekiem Flutixon Neb opisuje ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Flutixon Neb i zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, swędzenie lub pęcherzyki na skórze przypominające wysypkę lub pokrzywkę; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, który może powodować trudności z połykaniem lub oddychaniem; bezpośrednio po zastosowaniu inhalatora nagłe trudności z oddychaniem lub nasilenie się świszczącego oddechu; nagłe uczucie osłabienia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Flutixon Neb?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Flutixon Neb wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Flutixon Neb nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Jak przechowywać Flutixon Neb?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Ampułki należy przechowywać w opakowaniu foliowym i w kartonowym pudełku w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu opakowania foliowego lek należy zużyć w ciągu 1 miesiąca, przechowując w temperaturze poniżej 25°C i chroniąc przed światłem. Po pierwszym otwarciu ampułki lek należy zużyć w ciągu 24 godzin; przechowywać w lodówce (2-8°C) i chronić przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem