LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Fostex Nexthaler (Beclometasone + Formoterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Fostex Nexthaler (Rp) proszek do inhalacji 100 µg + 6 µg/dawkę inh. 180 dawek
Refundacja
30%
65+, C
Opłata
pacjenta (zł):
67,22
0,00
Cena
100% (zł):
165,91
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Fostex Nexthaler (Rp) proszek do inhalacji 100 µg + 6 µg/dawkę inh. 2 x 180 dawek
Refundacja
30%
65+, C
Opłata
pacjenta (zł):
123,04
0,00
Cena
100% (zł):
320,41
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Fostex Nexthaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Chiesi Farmaceutici S.p.A.

Co zawiera Fostex Nexthaler?

Lek Fostex Nexthaler to proszek do inhalacji w inhalatorze, który jest dostępny na receptę.
1 dawka odmierzona zawiera 100 mikrogramów bezwodnego dipropionianu beklometazonu oraz 6 mikrogramów dwuwodnego fumaranu formoterolu. Odpowiada to dawce dostarczonej przez ustnik, zawierającej 81,9 mikrograma bezwodnego dipropionianu beklometazonu oraz 5 mikrogramów dwuwodnego fumaranu formoterolu. Lek zawiera laktozę - jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa Fostex Nexthaler?

Lek zawiera dwie substancje czynne: dipropionian beklometazonu i formoterol. Razem te substancje łagodzą duszność, świszczący oddech i kaszel u pacjentów z astmą lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), a także pomagają zapobiegać objawom astmy. Dipropionian beklometazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc, a formoterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Fostex Nexthaler?

Lek Fostex Nexthaler jest przeznaczony to leczenia astmy u osób dorosłych, u których astma nie jest wystarczająco kontrolowana za pomocą kortykosteroidów wziewnych oraz stosowanych doraźnie krótko działających leków rozszerzających oskrzela lub u których uzyskano odpowiednią odpowiedź na leczenie astmy za pomocą zarówno kortykosteroidów, jak i długo działających leków rozszerzających oskrzela.
Lek Fostex Nexthaler może być również stosowany w leczeniu objawów ciężkiej postaci przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych pacjentów.

Jak stosować Fostex Nexthaler?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Fostex Nexthaler. Nie należy przerywać stosowania leku ani zmieniać jego dawki bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania wziewnego. W czasie inhalacji zaleca się stać lub siedzieć w pozycji wyprostowanej. Należy zapoznać się z instrukcją dotyczącą właściwego użycia inhalatora i przestrzegać zawartych w niej zaleceń. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zakażenia grzybiczego jamy ustnej i gardła, bezpośrednio po każdej inhalacji należy przepłukać jamę ustną wodą lub umyć zęby.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Fostex Nexthaler?

Lek jest zalecony do regularnego stosowania. Jeśli pacjent pominął dawkę leku, powinien ją przyjąć jak najszybciej. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, nie należy przyjmować dawki pominiętej, tylko dawkę kolejną o zwykłej planowanej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej.

Kiedy Fostex Nexthaler nie może być stosowany?

Leku Fostex Nexthaler nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (dipropionian beklometazonu i formoterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Fostex Nexthaler nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Fostex Nexthaler?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Fostex Nexthaler lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany i przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. Należy zwrócić się do lekarza w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeżeli mimo stosowania leku objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Pacjent zawsze musi mieć przy sobie szybko działający wziewny lek rozszerzający oskrzela w celu leczenia zaostrzenia objawów astmy lub nagłego napadu astmy. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.

Jak stosować Fostex Nexthaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Fostex Nexthaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o możliwości zastosowania leku Fostex Nexthaler w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Fostex Nexthaler?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Fostex Nexthaler. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast powiadomić lekarza, jeśli wystąpią reakcje alergiczne, takie jak: alergie skórne, świąd skóry, wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, obrzęk skóry lub śluzówek, zwłaszcza oczu, twarzy, warg i gardła.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Fostex Nexthaler?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Fostex Nexthaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Fostex Nexthaler wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli jednak podczas leczenia pojawią się takie objawy jak zawroty głowy lub drżenie, mogą one zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Fostex Nexthaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią. Po pierwszym otwarciu saszetki ochronnej lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Fostex Nexthaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Fostex Nexthaler - powiązane artykuły

Niedziela, 20 sierpnia 2023

Dnia 24 sierpnia 2023 Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę refundacyjną leków, która obowiązuje od 1 września 2023 r. Zobacz, które leki z listy aptecznej obejmuje lista.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem