LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Fulwestrant Accord (Fulvestrant)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Fulwestrant Accord (Rp) roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce 250 mg/5 ml 2 amp.-strzyk. 5 ml + 2 igły 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Fulwestrant Accord: roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (250 mg/5 ml) 2 amp.-strzyk. 5 ml + 2 igły

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
Opis produktu stanowi wyciąg z ChPL i jest z nią zgodny w zakresie informacji w nim zawartych.

Lek przeciwnowotworowy - niesteroidowy antagonista estrogenowy.

SKŁAD
1 ampułkostrzykawka zawiera 250 mg fulwestrantu w 5 ml roztworu. 5 ml roztworu zawiera: 500 mg etanolu 96%, 500 mg alkoholu benzylowego i 750 mg benzoesanu benzylu.

WSKAZANIA
Preparat jest wskazany w monoterapii do leczenia raka piersi z obecnymi receptorami estrogenowymi, miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami, u kobiet po menopauzie:
- wcześniej nieleczonych terapią hormonalną;
- z nawrotem choroby podczas lub po zakończeniu leczenia uzupełniającego lekiem z grupy antyestrogenów lub, gdy nastąpiła progresja choroby podczas leczenia lekiem z grupy antyestrogenów.
Preparat jest wskazany w skojarzeniu z palbocyklibem w leczeniu miejscowo zaawansowanego lub rozsianego raka piersi z obecnością receptorów hormonalnych, bez nadmiernej ekspresji receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2 (HER2) u kobiet, które wcześniej otrzymały leczenie hormonalne.

W dalszej części serwisu znajdują się informacje fachowe przeznaczone dla profesjonalistów. 

Potwierdzam, że jestem lekarzem, farmaceutą lub osobą profesjonalnie związaną z ochroną zdrowia lub z obrotem produktami leczniczymi.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne


Nowy użytkownik     Posiadam kontoZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem:

Departament Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181C
02-222 Warszawa
Tel.: +48 22 49 21 301
Faks: +48 22 49 21 309
e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać ze strony:
http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Fulwestrant Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Fulwestrant Accord?

Lek Fulwestrant Accord jest roztworem do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce, który jest dostępny na receptę.
1 ampułko-strzykawka zawiera 250 mg fulwestrantu w 5 ml roztworu.

Jak działa lek Fulwestrant Accord?

Substancją czynną leku jest fulwestrant, który należy do grupy leków nazywanych antyestrogenami. Blokując receptory estrogenowe na komórkach, lek powoduje zmniejszenie liczby receptorów estrogenowych, hamuje stymulację wzrostu komórek nowotworowych przez estrogen, co spowalnia rozwój nowotworu.

Kiedy stosować lek Fulwestrant Accord?

Lek Fulwestrant Accord jest stosowany jako jedyny lek w leczeniu kobiet po menopauzie z rakiem piersi z obecnością receptorów estrogenowych, który jest miejscowo zaawansowany lub z przerzutami.
Lek Fulwestrant Accord jest stosowany razem z lekiem zawierającym palbocyklib w leczeniu kobiet z rakiem piersi z obecnością receptorów hormonalnych, bez nadmiernej ekspresji receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2 (HER2), który jest miejscowo zaawansowany lub z przerzutami.

Jak stosować lek Fulwestrant Accord?

Schemat dawkowania leku Fulwestrant Accord ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Fulwestrant Accord podaje lekarz lub pielęgniarka w powolnym wstrzyknięciu domięśniowym w pośladek.

Kiedy lek Fulwestrant Accord nie może być stosowany?

Lek nie może być podawany pacjentkom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (fulwestrant) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku Fulwestrant Accord w ciężkich zaburzeniach czynności wątroby, a także w okresie ciąży lub karmienia piersią.
Lek Fulwestrant Accord nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Fulwestrant Accord?

Przed zleceniem stosowania leku Fulwestrant Accord lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku.

Jak stosować lek Fulwestrant Accord z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Fulwestrant Accord w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Fulwestrant Accord nie wolno stosować w ciąży. Pacjentki mogące zajść w ciążę powinny stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia lekiem Fulwestrant Accord i przez 2 lata po przyjęciu ostatniej jego dawki. Podczas stosowania leku Fulwestrant Accord nie wolno karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Fulwestrant Accord?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Fulwestrant Accord są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działanie niepożądane podczas stosowania leku Fulwestrant Accord w monoterapii to: odczyn w miejscu wstrzyknięcia (np. ból lub zapalenie), nieprawidłowa aktywność enzymów wątrobowych, nudności, osłabienie. Najczęstsze działanie niepożądane podczas stosowania leku Fulwestrant Accord razem z palbocyklibem to: niska liczba białych i czerwonych krwinek, niska liczba płytek krwi, zakażenia, zmęczenie, nudności, zapalenie jamy ustnej, biegunka i wymioty. Jeśli pojawią się jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Fulwestrant Accord wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjentka nie powinna prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli leczenie lekiem Fulwestrant Accord powoduje u niej zmęczenie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem