LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ganciclovir Accord (Ganciclovir)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ganciclovir Accord (Lz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 500 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ganciclovir Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Ganciclovir Accord?

Lek Ganciclovir Accord jest proszkiem do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 500 mg gancyklowiru (w postaci gancyklowiru sodowego). Po rekonstytucji proszku 1 ml roztworu zawiera 50 mg gancyklowiru.

Jak działa lek Ganciclovir Accord?

Gancyklowir jest lekiem przeciwwirusowym.

Kiedy stosować lek Ganciclovir Accord?

Lek Ganciclovir Accord jest przeznaczony do stosowania w leczeniu chorób wywoływanych przez wirus cytomegalii (CMV) u pacjentów dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych z osłabioną czynnością układu odpornościowego.
Lek Ganciclovir Accord jest również stosowany w zapobieganiu zakażeniom wirusem cytomegalii (CMV) po przeszczepieniu narządu lub podczas chemioterapii u pacjentów dorosłych i dzieci od urodzenia.

Jak stosować lek Ganciclovir Accord?

Lekarz określi dawkę i częstość podawania leku Ganciclovir Accord. Będzie to zależało od choroby pacjenta, jego masy ciała, wieku, czynności nerek i morfologii krwi. Czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lekarz lub pielęgniarka poda lek w formie infuzji dożylnej (kroplówki) przez 1 godzinę.

Kiedy lek Ganciclovir Accord nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (gancyklowir), walgancyklowir lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować w okresie karmienia piersią.
Istnieją ograniczone informacje dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku Ganciclovir Accord w leczeniu choroby wywołanej przez wirus cytomegalii (CMV) u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ganciclovir Accord?

Po przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Ganciclovir Accord lekarz zaleci leczenie i poda zasady kontroli terapii. Podczas przyjmowania tego leku lekarz będzie przeprowadzał regularne badania krwi, aby sprawdzić, czy podawana dawka leku jest właściwa dla pacjenta. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub zaburzeniami krwi konieczne będzie zmniejszenie dawki leku oraz częstsze kontrolowanie liczby krwinek podczas leczenia. Należy omówić z lekarzem jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Ganciclovir Accord z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Ganciclovir Accord w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku Ganciclovir Accord u kobiety w ciąży. Gancyklowir może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety nie powinny zachodzić w ciążę w trakcie przyjmowania tego leku. Kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować antykoncepcję podczas leczenia lekiem Ganciclovir Accord i przez co najmniej 30 dni po zaprzestaniu przyjmowania tego leku. Mężczyźni, których partnerki mogą zajść w ciążę, powinni stosować antykoncepcję mechaniczną (np. prezerwatywy) podczas leczenia lekiem Ganciclovir Accord i przez co najmniej 90 dni po zaprzestaniu przyjmowania tego leku. Jeśli pacjentka przyjmująca gancyklowir zajdzie w ciążę lub partnerka podczas przyjmowania przez pacjenta gancyklowiru zajdzie w ciążę, powinny jak najszybciej porozumieć się z lekarzem. Kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować leku Ganciclovir Accord.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ganciclovir Accord?

Działania niepożądane opisywane podczas stosowania leku Ganciclovir Accord są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku to: pleśniawki lub pleśniawki jamy ustnej, zakażenie górnych dróg oddechowych, obniżona liczba białych krwinek, obniżona liczba czerwonych krwinek, utrata apetytu, ból głowy, kaszel, duszność, biegunka, nudności lub wymioty, ból brzucha, wyprysk na skórze, zmęczenie i gorączka. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Ganciclovir Accord wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ganciclovir Accord może powodować senność, zawroty głowy, stan splątania lub roztrzęsienie, utratę równowagi lub napady drgawkowe - jeśli podczas leczenia wystąpią takie objawy, należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ganciclovir Accord - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem