LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gastrovit MultiActive

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gastrovit MultiActive (OTC) płyn doustny 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,00
Cena
100% (zł):
14,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gastrovit MultiActive

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Phytopharm Klęka S.A.

Gastrovit MultiActive - skład

100 ml płynu doustnego zawiera 100 ml wyciągu płynnego złożonego z: ziela bylicy boże drzewko (35 cz.), owocu ostropestu plamistego (15 cz.), liścia mięty pieprzowej (8 cz.), ziela drapacza lekarskiego (3 cz.), korzenia mniszka lekarskiego (3 cz.), ziela krwawnika (3 cz.). Preparat zawiera 60-70% v/v etanolu (dawka jednorazowa 5 ml zawiera około 2,95 g etanolu).

Gastrovit MultiActive - wskazania

Niestrawność (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzenia żołądkowo-jelitowe spowodowane niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci.

Gastrovit MultiActive - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    Przyjmować do 3 razy dziennie przed lub w czasie posiłku po 5 ml preparatu rozcieńczonego w niewielkiej ilości płynu. Preparat jest przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 14 dni, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat
    Lek nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Gastrovit MultiActive - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae), np. krwawnik, rumianek, arnikę. Uczulenie na mentol.

Gastrovit MultiActive - ciąża i karmienie piersią

Brak kontrolowanych badań nad bezpieczeństwem stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią - nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w tym okresie.

Gastrovit MultiActive - działania niepożądane

Dotychczas nie są znane działania niepożądane związane z przyjmowaniem preparatu. Z uwagi na składniki substancji czynnej, istnieje możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej, nasilenia objawów refluksu żołądkowo-jelitowego oraz wystąpienia łagodnych objawów ze strony układu pokarmowego.

Gastrovit MultiActive - uwagi

Nie zaleca się stosowania preparatu u pacjentów z refluksem żołądkowo-jelitowym. Z uwagi na możliwe zwiększanie wydzielania żółci, nie zaleca się stosowania preparatu w zapaleniu dróg żółciowych, w przypadku kamieni żółciowych lub innych schorzeń dróg żółciowych oraz w chorobach wątroby.
Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn przez co najmniej pół godziny po zastosowaniu preparatu. Po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykryty przez urządzenia mierzące jego poziom w powietrzu wydychanym.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem