LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gazyvaro (Obinutuzumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gazyvaro (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 1000 mg/40 ml 1 fiolka 40 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gazyvaro

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Roche Registration GmbH

Co zawiera lek Gazyvaro?

Lek Gazyvaro to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg obinutuzumabu. 1 fiolka z 40 ml koncentratu zawiera 1000 mg obinutuzumabu.

Jak działa lek Gazyvaro?

Lek zawiera obinutuzumab, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Gazyvaro?

Lek Gazyvaro jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących nowotworów:
- przewlekła białaczka limfocytowa (PBL) - lek stosuje się u pacjentów, którzy nie byli wcześniej leczeni z powodu przewlekłej białaczki limfocytowej i dla których lek przeciwnowotworowy fludarabina nie jest wskazany. Lek Gazyvaro jest stosowany z innym lekiem przeciwnowotworowym - chlorambucylem;
- chłoniak grudkowy (FL) - lek stosuje się u pacjentów, którzy nie otrzymywali dotychczas żadnego leczenia z powodu chłoniaka grudkowego. Lek Gazyvaro jest stosowany u pacjentów, którzy wcześniej byli leczeni przynajmniej raz lekiem o nazwie rytuksymab i u których podczas lub po tym leczeniu wystąpił nawrót choroby lub jej pogorszenie. Na początku leczenia lek Gazyvaro jest stosowany z innymi lekami przeciwnowotworowymi; w późniejszym czasie lek Gazyvaro może być stosowany sam w leczeniu podtrzymującym.

Jak stosować lek Gazyvaro?

Schemat dawek leku Gazyvaro zależy od choroby, w leczeniu której jest on stosowany. Przed każdym wlewem leku Gazyvaro pacjent otrzyma inne leki w celu zapobiegania reakcjom związanym z wlewem oraz innym działaniom niepożądanym. Czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę do żyły w postaci wlewu (kroplówki) trwającego kilka godzin.

Kiedy lek Gazyvaro nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (obinutuzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Gazyvaro nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Gazyvaro?

Leczenie lekiem Gazyvaro nadzoruje lekarz z doświadczeniem w leczeniu nowotworów. Po przeanalizowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia lekiem Gazyvaro. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Gazyvaro z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Gazyvaro w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz omówi z pacjentką, czy będzie możliwe zastosowanie leku Gazyvaro, jeśli jest w ciąży. Kobiety mogące zajść w ciążę muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w czasie trwania leczenia lekiem Gazyvaro oraz przez 18 miesięcy po zakończeniu przyjmowania leku (lekarz omówi z pacjentką skuteczne metody antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Gazyvaro, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie należy karmić piersią dziecka w czasie leczenia lekiem Gazyvaro i przez 18 miesięcy po jego zakończeniu.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Gazyvaro?

W trakcie terapii z zastosowaniem leku Gazyvaro mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, zakażenia układu moczowego, stan zapalny nosa i gardła, zapalenie zatok, półpasiec, kaszel, biegunka, zaparcia, ból stawów i pleców, ból ramion i nóg, ból głowy, bezsenność, utrata włosów, swędzenie, gorączka, osłabienie, zmęczenie, niska liczba krwinek białych, niska liczba płytek krwi, niedokrwistość oraz reakcje związane z wlewem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Gazyvaro wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Gazyvaro nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia reakcji związanej z wlewem, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu jej ustąpienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Gazyvaro - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem