LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Goldesin alerstop (Desloratadine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Goldesin alerstop (OTC) tabletki powlekane 5 mg 10 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 11,60 Cena 100% (zł): 11,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Leki stosowane doraźnie w alergii Doustne leki przeciwalergiczne do samodzielnego stosowania u pacjentów z alergią, to leki przeciwhistaminowe dostępne na receptę, których część,...

Więcej »

Goldesin alerstop

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Co zawiera Goldesin alerstop?

Lek Goldesin alerstop występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.

Jak działa Goldesin alerstop?

Desloratadyna jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

Kiedy stosować Goldesin alerstop?

Lek Goldesin alerstop łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem śluzówki nosa (zapalenie śluzówki nosa spowodowane uczuleniem, np. katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat lub starszych.

Jak stosować Goldesin alerstop?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Leku Goldesin alerstop nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej)
    Zalecana dawka leku Goldesin alerstop to 1 tabletka raz na dobę.
  • Dzieci
    Nie należy podawać leku Goldesin alerstop dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

Lek można przyjmować w czasie posiłku lub niezależnie od posiłku. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.

Kiedy Goldesin alerstop nie może być stosowany?

Leku Goldesin alerstop nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (desloratadynę) lub na loratadynę, lub na jakikolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Goldesin alerstop?

Jeśli po 3 dniach stosowania leku objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem stosowania leku Goldesin alerstop należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub jeśli u pacjenta występują drgawki w wywiadzie medycznym lub rodzinnym; jeśli podczas leczenia wystąpią drgawki, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku Goldesin alerstop z alkoholem.

Jak stosować Goldesin alerstop z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Goldesin alerstop w ciąży i okresie karmienia piersią?

Stosowanie leku Goldesin alerstop nie jest zalecane w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Goldesin alerstop?

Często mogą wystąpić: zmęczenie, suchość w jamie ustnej i ból głowy. Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu zgłaszano następujące działania niepożądane: bardzo rzadko - ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie lub nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby; z nieznaną częstością - nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i (lub) gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce (nawet w przypadku zachmurzenia) i na promieniowanie UV (np. na promieniowanie UV w solarium), nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, zmiana w sposobie bicia serca, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt. U dzieci z nieznaną częstością zgłaszano następujące działania niepożądane: wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Goldesin alerstop?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Goldesin alerstop wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie przypuszcza się, aby lek Goldesin alerstop stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. U większości osób w trakcie stosowania leku nie występuje senność, jednak zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi (prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn) do czasu ustalenia reakcji organizmu na lek Goldesin alerstop.

Jak przechowywać Goldesin alerstop?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem