Dodaj do mojego indeksu leków »

Gripex Control (Paracetamol+Caffeine) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gripex Control (OTC) tabletki 500 mg + 50 mg 12 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 8,60 Cena 100% (zł): 8,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gripex Control

Informacja dla pacjenta

US Pharmacia Sp. z o.o.

SKŁAD
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 50 mg kofeiny.

WSKAZANIA
Bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne.
Bóle pourazowe, pooperacyjne oraz bóle nowotworowe o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu.
Stany gorączkowe wynikające z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych.

DAWKOWANIE
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
Dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby lub nerek.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić: przyspieszenie akcji serca; bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość; nudności, wymioty, zaburzenia trawienia; kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek; skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka); rzadko - agranulocytoza, bardzo rzadko - trombocytopenia.

UWAGI
W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych