LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gripex Control Duo (Paracetamol + Caffeine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gripex Control Duo (OTC) tabletki powlekane 500 mg + 65 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,00
Cena
100% (zł):
14,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gripex Control Duo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Gripex Control Duo - skład

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny. 1 tabletka zawiera: 180,1 mg sorbitolu, 0,13 mg tartrazyny i 56,7 mg syropu glukozowego kukurydzianego odwodnionego (żródło glukozy).

Gripex Control Duo - wskazania

Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie uwagi.
Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.

Gripex Control Duo - dawkowanie

Należy stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę preparatu przez możliwie najkrótszy czas. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Preparatu nie wolno stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
  Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg: 1-2 tabletki co 4 godziny, jeśli konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek.
  Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 k do 65 kg: 1 tabletka co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek.
  Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg: 1 tabletka co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki.
 • Dzieci
  Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

W przypadku stabilnej, przewlekłej niewydolności wątroby, stosowanie paracetamolu, zgodnie z podanym schematem dawkowania, zwykle nie powoduje uszkodzenia wątroby. Zaleca się nie podawać tym pacjentom maksymalnych dawek i zachować odstęp co najmniej 6 godzin pomiędzy kolejnymi dawkami. Dobowa dawka paracetamolu nie powinna być większa niż 2 g/dobę, o ile lekarz nie zalecił inaczej. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek konieczna jest modyfikacja dawkowania preparatu. W przypadku umiarkowanej niewydolności nerek (klirens kreatyniny 10-50 ml/min), minimalny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami preparatu powinien wynosić 6 godzin. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny < 10 ml/min), minimalny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami preparatu powinien wynosić 8 godzin. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności nerek.

Sposób podawania

Tabletkę można połknąć popijając szklanką wody lub rozpuścić, aby przyjąć lek w postaci płynu. Należy wówczas wrzucić tabletkę (w całości lub przełamaną) do około połowy szklanki ciepłej wody (30-40°C) i mieszać do momentu rozpuszczenia. Płyn należy wypić w ciągu godziny od przygotowania. Osoby mające trudności z połknięciem tabletki w całości (w tym osoby w wieku poniżej 18 lat i osoby w podeszłym wieku) mogą podzielić tabletkę na dwie części w celu ułatwienia połknięcia.

Gripex Control Duo - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Choroba alkoholowa. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Gripex Control Duo - ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Gripex Control Duo - działania niepożądane

 • Paracetamol
  Rzadko: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty; świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka; nefropatie i tubulopatie; obrzęki; niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, neutropenia. Bardzo rzadko: niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; ciężkie reakcje skórne, takie jak toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevensa-Johnsona, ostra uogólniona osutka krostkowa, wykwity polekowe; skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ; reakcje anafilaktyczne.
 • Kofeina
  Częstość nieznana: zawroty głowy, ból głowy; kołatanie serca; bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość; zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Gripex Control Duo - uwagi

Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością oddechową, astmą oskrzelową, niedożywionych, odwodnionych oraz u osób z zaburzeniami snu w postaci bezsenności. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Gripex Control Duo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Gripex Control Duo - powiązane artykuły

Złożone leki przeciwbólowe są stosowane w sytuacjach, w których korzystne jest wzajemne wzmocnienie efektu przeciwbólowego składników leku.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem