LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Gripex Hot Max (Paracetamol + Ascorbic acid - vitamin C + Phenylephrine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Gripex Hot Max (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg 8 saszetek n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 22,90 Cena 100% (zł): 22,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gripex Hot Max: proszek do sporządzania roztworu doustnego (1000 mg + 100 mg + 12,2 mg) 8 saszetek

US Pharmacia Sp. z o.o.
Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy z grupy anilidów w połączeniu z lekiem zmniejszającym obrzęk błony śluzowej i witaminą C.

SKŁAD
1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 100 mg kwasu askorbowego i 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny. 1 saszetka zawiera 1,936 g sacharozy, 117,54 mg sodu, 25 mg aspartamu oraz żółcień chinolinową.

Wskazania

Krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

W dalszej części serwisu znajdują się informacje fachowe przeznaczone dla profesjonalistów. 

Potwierdzam, że jestem lekarzem, farmaceutą lub osobą profesjonalnie związaną z ochroną zdrowia lub z obrotem produktami leczniczymi.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne


Nowy użytkownik     Posiadam konto



ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Gripex Hot Max (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg 12 saszetek n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 28,60 Cena 100% (zł): 28,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.

Więcej »

Gripex Hot Max

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Skład

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 100 mg kwasu askorbowego i 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny. 1 saszetka zawiera 1,936 g sacharozy, 117,54 mg sodu, 25 mg aspartamu oraz żółcień chinolinową.

Wskazania

Krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Pacjent nie powinien stosować preparatu dłużej niż 3 do 5 dni bez porady lekarskiej.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria. Nie należy stosować preparatu podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Nie należy stosować preparatu w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Nie stosować w czasie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Nadczynność tarczycy. Nie należy stosować preparatu w ciąży.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego; nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej; podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok; zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej; zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych; lęk, niepokój, nerwowość, bezsenność, omamy; granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia.

Uwagi

Preparatu nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub sympatykomimetyki. Ostrożnie stosować u osób: z astmą oskrzelową, rozrostem gruczołu krokowego, zespołem Raynauda, cukrzycą, chorobą wieńcową; przyjmujących leki przeciwzakrzepowe; przyjmujących leki z grupy antagonistów receptorów beta-adrenergicznych. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
W czasie stosowania preparatu należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem