LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Grumabix (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Grumabix (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
3800,00
Cena
100% (zł):
3800,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Grumabix

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Grumabix?

Lek Grumabix występuje w postaci tabletek. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Grumabix?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Grumabix?

Lek Grumabix stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Grumabix jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
W trakcie stosowania leku Grumabix lekarz zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizon lub prednizolon w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Grumabix?

Dawkowanie ustala lekarz. Lek Grumabix przyjmuje się razem z lekiem o nazwie prednizon lub prednizolon. Leczenie należy prowadzić przez czas który zaleci lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku Grumabix lub prednizonu, lub prednizolonu bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Leku Grumabix nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjąć co najmniej godzinę przed jedzeniem lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Nie należy rozkruszać tabletek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Grumabix?

W razie pominięcia dawki leku Grumabix, prednizonu lub prednizolonu, należy przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Grumabix, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Grumabix nie może być stosowany?

Leku Grumabix nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby.
Leku Grumabix nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Grumabix?

Przed przepisaniem terapii z zastosowaniem leku Grumabix lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem należy poinformować lekarza o występowaniu jakichkolwiek zaburzeń serca lub naczyń krwionośnych (w tym zaburzeń rytmu serca). W trakcie leczenia lekarz będzie okresowo zlecał badania krwi w celu sprawdzenia wpływu leku na wątrobę.

Jak stosować lek Grumabix z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Grumabix z jedzeniem i piciem?

Leku Grumabix nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Grumabix w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Grumabix nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która jest w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien używać prezerwatywy oraz innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Grumabix?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Grumabix. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Grumabix i natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli podczas leczenia pojawią się objawy obniżonego stężenia potasu we krwi (w tym: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni, kołatanie serca) lub objawy zaburzeń czynności wątroby (w tym: zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Grumabix?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy natychmiast porozumieć się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Grumabix wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Grumabix nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów, posługiwania się narzędziami i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Grumabix?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Grumabix - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem